Sąmata, pagal kurią išlaidos turi atitikti laukiamas pajamas yra biudžetas. Jis išreiškia visumą biudžetinių santykių formuojant ir panaudojant biudžetinį fondą, skirtą ūkiui plėsti, socialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti, šalies valdymui ir gynybai. Biudžeto dėka valstybė turi didelę galimybę sukoncentruoti savo rankose didžiulius išteklius svarbiausioms ekonominėms ir socialinėms problemoms spręsti. Savo esme valstybės biudžetas – tai biudžetiniai santykiai su juridiniais ir fiziniais asmenimis, kurie susidaro perskirstant nacionalines pajamas (iš dalies ir nacionalinį turtą). Biudžetiniai santykiai yra finansinių santykių dalis. Jų specifika yra ta, kad jie susidaro perskirstymo proceso, kurio dalyvė yra valstybė (t. y. atitikamos valdžios institucijos), metu. Biudžetinių santykių specifinis požymis – centralizuoto piniginių lėšų fondo formavimas ir panaudojimas siekiant patenkinti valstybės poreikius. Tai esminiai biudžeto bruožai, kuriuos žino tikrai ne kiekvienas žmogus.
Bėgant laikui ir nenusistovint mokesčiams, bei prastėjant gyvenimui Lietuvoje, vis dažniau iškyla klausimas: Kodėl reikia mokėti valstybei? Juk net paprasčiausi mokęsčiai labai dažnai „smaugia“ žmogų, nes jam reikia kiekviena dieną galvoti apie tai, kaip išmaitinti savo šeimą, kitaip sakant „kaip sudurti galą su galu“. Valstybė „atsiskaičiuoja“ savo mokesčius, o toliau jau „sukis“ kaip išmanai. Taigi, šis klausimas tapo labai aktualiu visuomenei. Toks ir šio kursinio darbo tikslas – sužinoti kaip formuojamas ir kaip naudojamas valstybės biudžetas.
Pagrindiniai uždaviniai:
• Išsiaiškinti valstybės biudžeto sąvoka;
• Sužinoti biudžeto sandarą;
• Atskleisti, kaip yra formuojamas valstybės biudžetas;
• Sutelkti dėmesį į biudžeto panaudojimą.
Šiame kursiniame darbe bus analizuojamas valstybės biudžeto formavimas ir panaudojimas, kad būtų galima suprasti kur „nueina“ mokesčių mokėtojų ir paramų fondų pinigai, kas ir kaip skirsto jų balansavimą.
1. VALSTYBĖS BIUDŽETAS
Valstybės biudžetas – tai valstybės piniginių pajamų ir išlaidų per tam tikrą laikotarpį planas. Skirtumas tarp valstybės pajamų ir išlaidų vadinamas biudžeto saldu. Jeigu valstybės pajamos lygios jos išlaidoms, biudžetas yra subalansuotas, ir biudžeto saldas lygus nuliui. Jei valstybės išlaidos didesnės negu pajamos – biudžetas yra deficitinis, atitinkamai biudžeto saldas bus neigiamas. O jeigu valstybės...
Šį darbą sudaro 6236 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!