Gyventojų sveikata šiandien pripažįstama kaip didžiausia visuomenės socialinė ir ekonominė vertybė. Ji – ne tik ligų ar fizinių defektų nebuvimas, bet ir fizinė, dvasinė bei socialinė žmonių gerovė, kuriai užtikrinti be kitų veiksnių bei priemonių yra reikalinga tinkama ir priimtina sveikatos priežiūra. Mokėti tiesiogiai už įvairias sveikatos priežiūros paslaugas piliečiams neretai būtų pernelyg brangu. Todėl ieškoma būdų, kaip pasiekti visuotinai prieinamą ir priimtiną sveikatos priežiūrą. Tai apima sveikatos priežiūros įstaigas, valstybines sveikatos reikalų valdymo institucijas, sistemos išteklius ir sveikatinimo veiklą. Dėl šių priežasčių buvo įvestas privalomasis sveikatos draudimas. Privalomojo sveikatos draudimo įvedimas sudarė galimybes pereiti nuo finansavimo, paremto gydymo įstaigų tinklo išlaikymo, prie finansavimo, leidžiančio užtikrinti vienodas galimybes gauti sveikatos priežiūros paslaugas visiems apdraustiesiems bei principo “pinigai paskui pacientą” įgyvendinimo.
Šiame kursinaime darbe trumpai papasakosiu apie valstyės biudžetą, apžvelgsiu privalomąjį sveikatos draudimą, panagrinėsiu sveikatos draudimo fondo biudžetą, pateiksiu keletą pasiūlymų, kaip dabartinę sveikatos apsaugos sistemą padaryti efektyvią.
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
Lietuvos valstybinę biudžeto sistemą sudaro savarankiškas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas ir taip pat savarankiški savivaldybių biudžetai. Juose sukaupiama nacionalinių pajamų dalis, kuri skiriama Respublikos švietimo, kultūros, mokslo, sveikatos apsaugos, socialinio aprūpinimo bei socialinės šalpos, gamtos apsaugos programoms įgyvendinti, ūkiui plėtoti, valstybinės valdžios ir valstybės valdymo įstaigoms išlaikyti bei krašto apsaugai.
Valstybės biudžetas – tai piniginių pajamų ir išlaidų per tam tikrą laikotarpį planas. LR įstatymuose galima rasti tokį apibrėžimą: valstybės biudžetas – Seimo patvirtintas valstybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetinaims metams.
Svarbiausias valstybės biudžeto pajamų šltinis – įvairūs mokesčiai (privačių namų ūkių ir įmonių pajamų, nuosavyės, prekių ir paslaugų pardavimo mokesčiai), nemokestinės pajamos (tai pajamos iš valstybės nuosavybės, vietinės rinkliavos, pajamos iš baudų ir konfiskacijos bei kitos nemokestinės pajamos). Šio pajamų šaltinio dalis bendrose biudžeto pajamose daugelyje šalių yra nedidelė. Tik tuo atveju, jei valstybei priklauso daug gamtos išteklių, įmonių, pajamos iš valstybės nuosavybės gali sudaryti nemažą biudžeto pajamų dalį.
Valstybės biudžeto išlaidos gali būti suskirstytos...
Šį darbą sudaro 7000 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!