Referatai

Vaikų seksualinė prievarta

9.8   (3 atsiliepimai)
Vaikų seksualinė prievarta 1 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 2 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 3 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 4 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 5 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 6 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 7 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 8 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 9 puslapis
Vaikų seksualinė prievarta 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Seksualinė prievarta prieš vaikus yra vienas labiausiai slepiamų nusikaltimų visuomenėje. Neabejotina, jog ji egzistuoja tiek, kiek egzistuoja žmonija. Tačiau tik neseniai šiai problemai imta skirti daugiau dėmesio.
Lietuvoje vaikų seksualinis išnaudojimas pradėtas plačiau analizuoti maždaug nuo 1995 metų. Šios problemos iškėlimas dideliai visuomenės daliai sukėlė šoką, nes visai neatitiko tuometinio lietuvių tautos stereotipo. Nuo tada spaudoje ir nusikaltimų suvestinėse vis dažniau minimi seksualinės prievartos prieš vaikus atvejai. Susidaro įspūdis, kad seksualinė prievarta prieš vaikus - Lietuvoje masiškai plintantis reiškinys. Toks įspūdis gali susidaryti, nes tiek visuomenė, tiek įvairūs specialistai - pedagogai, policininkai, psichologai, medikai ir kt. - vis daugiau žino apie tai ir gali atpažinti seksualinės prievartos aukas. Be to, šia tema ypač domisi ir žiniasklaida. Tačiau iš tikrųjų nėra aišku, ar seksualinė prievarta prieš vaikus mūsų šalyje plinta, ir jeigu plinta, tai kokiu greičiu.
Žmonės linkę manyti, kad bejėgio nekalto vaiko nepalies net ir žiauriausias nusikaltėlis. Sunku patikėti, kad kam nors mažas, nesubrendęs asmuo gali sukelti nenugalimą potraukį, sunku patikėti, kad žmogus gali pasinaudoti vaiko pasitikėjimu ir prieraišimu. Dar neįtikinamiau atrodo, kad tai gali padaryti žmogus, kurį mes pažįstame asmeniškai, kuriam simpatizuojame ar kurį mylime. Žmonių abejingumą šio reiškinio atžvilgiu didina ir tai, kad seksualinė prievarta yra sunkiai nustatoma, nes pačios aukos apie tai nekalba. Yra ir psichologinių priežasčių. Juk daug lengviau nepastebėti nemalonių ir nepatogių dalykų.
Šiame darbe vaikų seksualinės prievartos problema bus analizuojama teoriniu aspektu, taip pat bus kalbama apie vaikų seksualinio išnaudojimo simptomus, požymius, padarinius bei pagalbos tokiems vaikams suteikimo galimybes.
Seksualinė prievarta yra pati sunkiausia prievartos prieš vaikus forma, turinti skaudžiausias pasėkmes visai vaiko raidai.
Seksualinės prievartos prieš vaikus sąvoką šiuo metu plačiai vartoja įvairių sričių specialistai. Dažnai šią sąvoką skirtingai supranta visuomenė bei profesionalai. Literatūroje galima rasti įvairių jos apibrėžimų, kurių kiekvienas akcentuoja vis kokį nors kitą šio reiškinio aspektą.
Galima išskirti šiuos dažniausiai vartojamus sąvokos apibrėžimus.
Schechter ir Roberge pateikė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2808 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2808 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos referatas
  • 10 psl., (2808 ž.)
  • Word failas 75 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt