Vaikų cerebrinis paralyžius (toliau VCP) – gana dažna vaikų neįgalumo priežastis. Būtent šis sutrikimas yra vienas dažniausių iš fizinių ir judėjimo sutrikimų grupės. Ališauskienė pažymi, kad vaikų, kuriems diagnozuotas VCP, pasikeičia raumenų įtampa, atsiranda vienokių ar kitokių nevalingų judesių (tremoras, krūpčiojimas ir taip toliau). Autorė akcentuoja tai, kad sulietėja šių vaikų psichomotorinis vystymasis (vėliau pradeda sėdėti, stovėti vaikščioti), regimoji, motorinė koordinacija, vėliau formuojasi manipuliacinė veikla su daiktais ir kt. Esant VCP, vyrauja motorinis – bendrosios, smulkiosios ir artikuliacinės veiklos sutrikimai.
2. vaikai, kurie neturi ryškių kūno dalių deformacijų, tačiau yra sutrikęs gebėjimas judėti ar atlikti kokius nors judesius.
Dėl šių motorikos sutrikimų gali atsirasti judesių koordinacijos sunkumų. Šie sutrikimai gali būti įvairaus laipsnio: nuo nežymaus ir visiško negalėjimo judėti. Tokių sutrikimų priežastis yra galvos ar nugaros smegenų pažeidimai, dėl kurių sutrinka normali inervacija ir atsiranda paralyžiai (negalėjimas atlikti aktyvių judesių) ar parezės (dalinis raumenų aktyviųjų judesių silpnumas).
1. iki gimimo – joms priklauso motinos infekcinės ligos, endokrininės sistemos ligos, intoksikacijos, vaisiaus smegenų anomalijos bei traumos, taip pat autoimunizacija, deguonies stygiaus.
2. gimstant – galvos smegenų traumos, kraujo išsiliejimai ar jų dangalus, scheminė nekrozė, asfiksija ar hipofikcija.
3. po gimimo – įvairios infekcinės ligos, intoksikacijos, galvos smegenų traumos, augliai, hemolizinė gelta.
◦ raumenų spazmai ir traukuliai;
◦ raumenų tonuso sutrikimai, dėl kurių raumenys ramybės būsenos gali būti per daug įtempti arba per daug atsipalaidavę;
◦ nelengvi raumenų ir sąnarių judesiai;
◦ eisenos ir judėjimo sutrikimai;
◦ traukulių priepuoliai;
◦ neįprasti pojūčiai, suvokimo sutrikimai;
◦ regos, kalbos, klausos sutrikimai;
◦ protinis atsilikimas.
Todėl vaikams, sergantiems VCP ir turintiems vienokius ar kitokius sutrikimus, reikalinga kompleksinė kelių specialistų pagalba. Teikiant skubią pagalbą šiems vaikams, būtina atsižvelgti į ligos stadijas.
VCP nėra užkrečiamas, neprogresuoja, jo negalima išgydyto įprastine šio žodžio prasme. Tačiau tinkamas gydymas, ugdymas, terapija, kompensacinės technikos pritaikymas gali padėti vaikui, turinčiam šią negalią, gyventi visavertį gyvenimą. Pagalba, jos teikimo būdai priklauso nuo to, kokia ligos stadija. Krisčiūnas A....
Šį darbą sudaro 2035 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!