tokie kaip meilė tėvynei, troškimui būti unikaliems, pagarba senolių kultūrai ir papročiams, taip pat noras dalintis ir padėti kitiems. Tačiau ne visų vaikystė būna lyg pasakose. Istoriniai įvykiai, karai ir konfliktai skirtingais laikotarpiais labai skaudžiai ir netgi tragiškai paveikia vaikų likimus, kurie yra patys silpniausi, jautriausi ir negalintys apsiginti. Būtent apie vaikų išgyvenimus, nevaikiškas patirtis, skausmą, baimę ir kančią pasakojama Alvydo Šlepiko romane „Mano vardas – Marytė“.
„Karus kažkas pradeda, kažkas tampa nugalėtojais, tačiau našlės ir vaikai pralaimi visada. Antrasis pasaulinis karas pasibaigė, jie – tarp pralaimėjusių, nes žuvusieji buvo jų tėvai, o našlės – jų motinos. Pasaulis plytėjo piktas ir pavargęs. O jie – tik vaikai. Tačiau – vilko vaikai. Ši knyga – apie meilę ir užuojautą. Ir apie atmintį.“ – būtent tokiais žodžiais Alvydas Šlepikas pristato savo romaną.
Šios knygos autorius sugebėjo sukurti tokią kūrinio atmosferą, kuri net užgniaužia kvapą. Imi skaityti knygą ir net negali patikėti, kad pasakojama istorija yra paremta tikrais faktais. Būtent karo tematika, badas, skurdas ir netektys, patirti vaikų, atsispindi viso romano siužete. Veiksmas vyksta po Antrojo pasaulinio karo. Rytprūsių vokietės siųsdavo vaikus anapus Nemuno, kur būdavo duonos, lašinių. Vokietukai eidavo į Lietuvą, dirbo pas ūkininkus, elgetavo, o sunkiai uždirbtą maistą nešdavo savo badaujančioms šeimoms. Jie buvo praminti „vilko vaikais“, kurie reiškė Rytprūsių vaikus, atsidūrusius Lietuvoje. Alvydo Šlepiko vaizduojami vilkiukai – tai karo išdraskytų šeimų rezultatas. Daugiavaikių našlių kasdienybė.
Šiuo šiurpiu laikotarpiu buvo ypač sunku išgyventi, nes „badas ir šaltis įveikia žmones, jie palūžta, jie tampa tarytum tušti metaliniai mechanizmai, kurie nieko nelaukia, nieko nebijo ir niekuo nesistebi. Laikas tiksi lėtai ir vienodai, judesiai pasidaro mechaniniai, kaip ir mintys“. Tai įveikė ir paveikė vaikus, kurie išeidami ieškoti malkų aptiko sprogmenis ir ėmė elgtis tarsi jie būtų kiemo žaislai. Žinoma, visa tai nesibaigė geruoju, vienas vaikas „išsitaškė“ ir iš jo liko tik viena sprogmens nutraukta ranka. Šis įvykis...
Šį darbą sudaro 796 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!