Rašiniai

Nevaikiškos patirtys ir išgyvenimai A. Šlepiko romane „Mano vardas - Marytė“

9.4   (3 atsiliepimai)
Nevaikiškos patirtys ir išgyvenimai A. Šlepiko romane „Mano vardas - Marytė“ 1 puslapis
Nevaikiškos patirtys ir išgyvenimai A. Šlepiko romane „Mano vardas - Marytė“ 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Yra sakoma, kad vaikystė šviesiausias ir gražiausias laikas žmogaus gyvenime. Bet taip būna tikrai ne visada. Istoriniai įvykiai, suaugusiųjų sukelti karai ir konfliktai skirtingais laikotarpiais labai skaudžiai, netgi tragiškai paveikia pačių silpniausių, negalinčių apsiginti vaikų likimus. Apie nevaikiškas patirtis, kančią, skausmą ir baimę pasakojama sukrečiančioje Alvydo Šlepiko knygoje ,,Mano vardas Marytė‘‘.
Svarbu paminėti, kad Alvydas Šlepikas – poetas, režisierius ir scenaristas, kurio kūriniai susilaukė pripažinimo ir svarbių apdovanojimų už savo kūrybą, bet svarbiausias įvertinimas skirtas už romaną „Mano vardas – Marytė“, kuri 2012 m. tapo Lietuvos Metų knyga. „Mano vardas – Marytė“ susilaukė ne vieno tiražo. Ji išversta į vokiečių kalbą ir pristatyta užsienio skaitytojams. O ateities planai išleisti anglų kalba neabejotinai atvers anglakalbiui skaitytojui visiškai naują istorijos perspektyvą.
Kuo ypatinga ši knyga? Mano manymu, tuo, kad autorius, pasižymintis moderniu ir gyvu požiūriu į dabartį, sugebėjo įgyvendinti vieną iš savo tikslų – romaną paversti suprantamu ir artimu netgi jauniesiems skaitytojams, kurie neturėjo jokios galimybės patys patirti ir prisiliesti prie karo ir jo nešamo siaubo, sugebėjo prikaustyti savo skaitytoją nuo pirmojo sakinio.
Tai viena iš tų knygų, kurias perskaitai vienu atsikvėpimu, bet kurios, nepaisant to, giliai įsirėžia į sąmonę ir nori nenori palieka ten pėdsakus. Būtent karo tematika, badas, skurdas ir netektys, patirti vaikų, atsispindi viso romano siužete. Veiksmas vyksta po Antrojo pasaulinio karo. Rytprūsių vokietės siunčia vaikus anapus Nemuno, kur yra duonos, ir vokietukai eina į Lietuvą, dirba pas ūkininkus, elgetauja, o sunkiai uždirbtą maistą neša savo badaujančioms šeimoms. Tačiau tie gležni ir trapūs vaikai, gyvenantys žiaurumų pilnu pokario laikmečiu, jų pojūčiai ypač jaudina ir graudina. Terminas „vilko vaikai“ reiškia Rytprūsių vaikus , atsidūrusius Lietuvoje. A. Šlepiko vaizduojami vilkiukai –­­ tai karo išdraskytų šeimų rezultatas. Daugiavaikių našlių kasdienybė.
Romane „Mano vardas – Marytė“ autorius pasakoja vienos šeimos istoriją. Rašytojas taip realiai skaitytoją įtraukia į tą laikmetį ir priverčia suprasti nuožmią kovą dėl išlikimo, kuomet...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 924 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (924 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (924 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Priesaginių emocinio vertinimo raiškos vedinių vertimas iš ispanų kalbos į anglų kalbą Migelio de Servanteso romane „Išmoningasis idalgas Don Dichotas iš La Mančos

Priesaginių emocinio vertinimo raiškos vedinių vertimas iš ispanų kalbos į anglų kalbą Migelio de Servanteso romane „Išmoningasis idalgas Don Dichotas iš La Mančos Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Žmogaus dvasiniai išgyvenimai V. Mykolaičio - Putino romane "Altorių šešėly"

Žmogaus dvasiniai išgyvenimai V. Mykolaičio - Putino romane "Altorių šešėly" Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

M. Montenis (Michel de Montaigne) yra sakęs "Aš retai skaitau mūsų laikų autorius, nes senovės rašytojai, mano nuomone, yra daug subtilesni ir turtingesni"

M. Montenis (Michel de Montaigne) yra sakęs "Aš retai skaitau mūsų laikų autorius, nes senovės rašytojai, mano nuomone, yra daug subtilesni ir turtingesni" Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Aš ir mano mama: panašumai ir skirtumai

Aš ir mano mama: panašumai ir skirtumai Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį