Referatai

Vaikai ir vaikų teisės

10   (1 atsiliepimai)
Vaikai ir vaikų teisės 1 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 2 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 3 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 4 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 5 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 6 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 7 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 8 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 9 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 10 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 11 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 12 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 13 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 14 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 15 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 16 puslapis
Vaikai ir vaikų teisės 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tikslas. Šio darbo tikslas pateikti trumpą vaikų teisių ir teisinio statuso aprašymą bei nurodyti institucijas, kurios privalo rūpintis vaikais.
Uždaviniai: vaiko sąvoka, vaiko teisių amžius, vaiko teisinis statusas, vaikų teisės ir valstybės pareiga – užtikrinti vaiko teises.
Metodai. Rašant šį referatą buvo naudojama literatūra susijusi su vaikų teisėmis, knygų ir įstatymų pavadinimai nurodyti darbo pabaigoje.
1999 m. pradžioje Lietuvoje gyveno 3700799 gyventojų, iš jų 966100 buvo vaikai. Taigi kas ketvirtas šalies gyventojas yra vaikas. Vaiko teisių apsaugą užtikrinti svarbu, nes vaikai yra ne tik mūsų visuomenės ateitis, bet ir dabartis. Nuo jų gyvenimo kokybės ir pačių galimybių šiandien priklauso visos visuomenės gerovė.
Lietuva 1992 m. sausio 5 d. prisijungė prie 1959 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Vaiko teisių deklaracijos, 1989 m. – prie Vaiko teisių konvencijos, kurią Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 1995 m. liepos 3 d., o 1996 m. kovo 14 d. buvo priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. Pastaraisiais metais tam tikrose vaiko teisių apsaugos srityse įvairiais šalies valdymo lygmenimis nemažai nuveikta, tačiau kurti efektyvią vaiko teisių apsaugos sistemą tebėra vienas iš pagrindinių mūsų šalies uždavinių. Kurti ir tobulinti šią sistemą galime visi, ne vien turėdami galią spręsti, bet ir teikdami pozityvius pasiūlymus, išreikšdami savo nuomonę, galiausiai rūpindamiesi šalia esančiais vaikais, darydami tai, kas priklauso nuo mūsų, siekdami, kad vaikai iš tiesų gautų tai (ir tik tai), ką žmonija turi geriausio.
Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 1989 m. lapkričio 20 d. priimtos Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos1 1 straipsnyje teigiama: „Šioje Konvencijoje vaiku laikomas kiekvienas žmogus, neturintis 18 metų, jei pagal taikomą įstatymą jo pilnametystė nepripažinta anksčiau“. Taigi Konvencija, viena vertus, formaliai apibrėžia vaiko sąvoką – asmuo, kuriam suėjo 18 metų ir viena diena (kitą dieną po gimimo dienos) jau nelaikomas vaiku. Kita vertus, ji neįtvirtina visuotinės vaiko sąvokos, tik paaiškina konvencijoje vartojamą. Tai reiškia, kad valstybės savo nacionaliniuose įstatymuose gali įvairiai šią sąvoką apibrėžti (pavyzdžiui,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3497 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 3
 • 1. VAIKO SĄVOKA 4
 • 2. VAIKO TEISIŲ AMŽIUS 6
 • 3. VAIKO TEISINIS STATUSAS 7
 • 4. VAIKŲ TEISĖS 11
 • 5. VALSTYBĖS PAREIGA – UŽTIKRINTI VAIKO TEISES 12
 • IŠVADOS 14
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS 15

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (3497 ž.)
Darbo duomenys
 • Civilinės teisės referatas
 • 17 psl., (3497 ž.)
 • Word failas 91 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt