Lietuvai įstojus į Europos Sąjunga padaugėjo žmonių atvažiuojančių į Lietuvą. Visi atvažiuojantys į Lietuvą, neturėdami Lietuvos Respublikos pilietybės yra užsieniečiai. Atvykti į Lietuvą galima tik per pasienio punktus (sausumos, oro ar vandens). Atvykimas per ne pasienio punktus laikomas neteisėtu.
Lietuvos Respublikos teritorijoje gyvenančių užsieniečių teisinį statusą reguliuoja 2004 m. balandžio 30 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos įstatymas “dėl užsieniečių teisinės padėties”. Kuriame yra ir užsieniečio apibrėžimas. Taigi Užsienietis – asmuo, kuris nėra Lietuvos Respublikos pilietis, neatsižvelgiant į tai, ar jis turi kurios nors užsienio valstybės pilietybę, ar neturi jokios.1
Rašto darbo tikslas – išanalizuoti įstatymus reglamentuojančius užsieniečių gyvenimą Lietuvos Respublikoje.
Rašto darbo objektas :
1. apžvelgti leidimus suteikiančius Lietuvoje apsigyventi;
2. apžvelgti užsieniečių teisinį statusą;
Leidimai gyventi Lietuvoje
Užsienietis norėdamas gyventi Lietuvos teritorijoje turi turėti leidimą gyventi. Lietuvos Respublikos įstatymas “dėl užsieniečių teisinės padėties” nustato du leidimus, kurie suteikia teisę gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje. Užsieniečiams išduodami šie leidimai gyventi:
1. leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje;
2. leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.2
Tačiau jei užsienietis nėra Europos Sąjungos pilietis tai atvažiuojant turi turėti vizą. Vizos yra keturių rūšių: a) oro uosto tranzitinė; b) tranzitinė; c) trumpalaikė; d) ilgalaikė. Viza leidžia Lietuvoje būti ne ilgiau kaip 90 dienų, tik ilgalaikė viza suteikiama galimybę Lietuvoje pasilikti ilgiau negu 3 mėnesiams. Viza nesuteikia teisės užsieniečiui Lietuvos Respublikoje mokytis, dirbti ar užsiimti kita veikla, už kurią gaunamos pajamos.
Vizas išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, konsuliniai skyriai, Užsienio reikalų ministerija, policijos įstaigų migracijos skyriai, o tam tikrais atvejais ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.3
Atvykę gyventi asmenys iš kitų valstybių ir gavę teisinį statusą gyventi Lietuvoje, nuolatos ar laikinai, tuo pačiu įgyja ne tik teisę gyventi Lietuvoje, bet kartu ir pareigą paklusti Lietuvos Respublikos įstatymams. Lietuvos Respublikos konstitucijos 29 str. nustato, kad: “įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.”4 Ši nuostata taikoma ne tik Lietuvos piliečiams, bet ir atvykusiems į Lietuvos teritoriją kitų šalių piliečiams.
Leidimas gyventi...
Šį darbą sudaro 2099 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!