Kiekviena valstybė turi savo įstatymus, kurie galioja ne tik tos šalies piliečiams, bet ir atvykusiems užsieniečiams. Lietuvai tapus nepriklausoma Respublika, vyriausybė turėjo pradėti kurti įstatymus, kurie reglamentuotų užsieniečių teisinę padėtį Lietuvos Respublikoje.
Pirmasis įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties buvo išleistas 1991 m. rugsėjo 4d. Šis įstatymas buvo pradžia tolesniam užsieniečių teisinės padėties reguliavimui Lietuvoje. 2004 metais buvo naujai priimtas įstatymas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, tačiau laikui bėgant šis įstatymas buvo papildytas. Užsieniečių teisinės padėties įstatymas nustato užsieniečių atvykimo, laikino ir nuolatinio gyvenimo, darbo, teisinės atsakomybės bei kitus užsieniečių teisinės padėties Lietuvos Respublikoje klausimus.
Šengeno sienų kodeksas, reglamentuojantis laisvą asmenų judėjimą, buvo priimtas ir įsigaliojo 2006 metais. Šiuo kodeksu buvo uždaryti pasienio kontrolės punktai prie vidinių sienų, tačiau valstybės narė gali grąžinti pasienio kontrolė prie savo vidinių sienų ribotam laikotarpiui jei kyla rimta grėsmė viešajai tvarkai, visuomenės sveikatai arba vidaus saugumui.
• Aprašyti Lietuvos Respublikos vizų sistemą.
„Vidinės sienos“ – tai:
a) valstybių narių bendros sausumos sienos;
b) valstybių narių oro uostai vidaus skrydžiams;
c) valstybių narių jūrų ir ežerų uostai reguliariam susisiekimui laivais;
„Išorinės sienos“ – tai valstybių narių sausumos ir jūrų sienos bei jų oro uostai, jūrų uostai ir ežerų uosta, jei jie nėra visinės sienos.
„Trečiųjų šalių pilietis“ – kiekvienas asmuo, kuris nėra ES pilietis;
„Trečiųjų šalių pilietis, kuriam pagal duotą perspėjimą neleidžiama atvykti“ - bet kuris trečiųjų šalių pilietis, Dėl kurio į Šengeno informacinę sistemą pagal Šengeno konvencijos 96 straipsnį įtrauktas perspėjimas, kad jam nebūtų leidžiama atvykti.
„Bendrijos laisvo judėjimo teisę turintys asmenys“ –
a) ES piliečiai ir trečiųjų šalių piliečiai, kurie yra ES piliečio, besinaudojančio savo teise laisvai judėti, šeimos nariai;
b) Trečiųjų šalių piliečiai ir jų šeimų narius, nepaisant jų pilietybės, kurie turi laisvo judėjimo teisias, lygiavertes ES teisėms.
„Sienos kirtimo punktas“ – bet kuris kompetentingų institucijų nustatytas sienos kirtimo punktas, per kurį leidžiama kirsti išorines sausumos, jūrų ar oro sienas.
„Pasienio kontrolė“ – patikrinimas pasienyje, atliekamas tik dėl ketinimo...
Šį darbą sudaro 3318 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!