Esės

Utilitarizmo ideologija

9.4   (2 atsiliepimai)
Utilitarizmo ideologija 1 puslapis
Utilitarizmo ideologija 2 puslapis
Utilitarizmo ideologija 3 puslapis
Utilitarizmo ideologija 4 puslapis
Utilitarizmo ideologija 5 puslapis
Utilitarizmo ideologija 6 puslapis
Utilitarizmo ideologija 7 puslapis
Utilitarizmo ideologija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Utilitarizmas - etikos teorija, teigiamas poelgio pasekmes laikanti jo dorumo kriterijumi.( Tarptautinių žodžių žodynas. Vyriausioji enciklopedijų redakcija, Vilnius 1985, p. 507.) Utilitarinė filosofija tiria moralinio jausmo prigimtį. Bendriausia prasme utilitarizmo etika, spręsdama klausimą, kaip žmogus turi pasielgti, formuluoja tokį moralaus elgesio kriterijų: poelgis (veiksmas) laikomas geru, jeigu iš jo turi naudos kuo didesnis žmonių skaičius. Utilitarizmo formulė – didžiausias laimės kiekis didžiausiam žmonių skaičiui (Utilitarizmas dar vadinamas didžiosios laimės principu) – kurią suformulavo italų teisininkas Cesare Beccaria, o itin išpopuliarino, bei pirmąjį kartą tiksliai suformulavo anglų filosofas ir socialinių reformų diegėjas Jeremy Benthamas. Millo “Utilitarizme” gauna naują interpretaciją. Savo teorijoje Millas įveda malonumų – utilitaristinės laimės pagrindo – hierarchiją. Šiandien Milo „Utilitarizmas“ dažniausiai skaitomas utilitarizmo tema veikalas.
Nesvarbu, kokią etikos teoriją pasirinktume, poelgio dorumas ar nedorumas visuomet bus kildinamas iš pačio poelgio prigimties, arba poelgio sukeltuose padariniuose. Kalbėdami apie pirmąjį atvejį, galime teigti, kad tokie poelgiai kaip vagystė ar žmogžudystė yra nedori iš principo, nepaisant jokių tolimesnių pasekmių,kurias ji gali sukelti.Kalbant apie antrąjį atvejį, galime teigti priešingai, jog šie poelgiai yra nedori būtent dėl to, kad sukelia tam tikras blogas ar nepageidautinas pasekmes. Nors antrosios pažiūros šalininkai ir nesutaria dėl to, kurios konkrečios pasekmės yra pageidautinos ir nepageidautinos, vis dėlto labiausiai paplitusi nuomonė, atrodo, yra ta, kad šie bruožai yra tiesiogiai susiję su žmogaus laime. Iš visų į pasekmes orientuotų teorijų daugiausiai įtakos turi ta, kuri teigia, kad iš visų galimų poelgių mes turėtume rinktis tuos, kurie suteikia daugiausiai laimės, arba mažiausiai nelaimės, daugiausiai žmonių. Principas, kurio laikydamiesi mes visuomet turėtume elgtis tokiu būdu (atsižvelgdami tiek į trumpalaikes, tiek į ilgalaikes savo poelgių pasekmes, ir kitų asmenų laimę laikydami lygiaverte savo pačių laimei), žinomas kaip utilitarizmas.
Visi filosofai, kurie laikėsi naudos teorijos, turėjo mintyje ne kažką atskira nuo malonumo jausmo, o patį malonumą kartu su skausmo nebuvimu.Tačiau naudingumą ne priešino tam, kas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1558 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1558 ž.)
Darbo duomenys
  • Etikos esė
  • 8 psl., (1558 ž.)
  • Word failas 61 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt