Transportas - vienas didžiausių aplinkos taršos šaltinių. Transporto išmetamosios dujos jau įvertintos mūsų darbe, o triukšmo neigiamą poveikį galėsime įvertinti dabar. Transportinis triukšmas miete sudaro apie 80 % bendro fono, o buitinis ir pramoninis apie - 20 %. Tačiau gyvenamuose rajonuose dažnai transportas sudaro didesnę fono dalį, nes pramonė yra atskirta nuo gyvenamųjų rajonų, bei planuojant teritorija yra zonuojama taip, kad būtų išlaikomi higieniniai reikalavimai.
Garso bangos perneša energiją, tai tam tikra kinetinės energijos forma, kurią sukuria bet kuris virpantis objektas. Visų garsų priežastis yra mechaniniai aplinkos virpesiai, nors paprastai jie nematomi. Virpantis kūnas verčia virpėti arčiausiai esančiais oro molekules, virpesiai sklinda ore sudarydami garso bangą, tačiau oras su banga neslenka. Ten kur molekulės susispiečia, susidaro didesnio slėgio sritis, o kur mažiau - žemesnio slėgio sritis. Pakaitomis einančios sutankėjimų ir praretėjimų sritys sklinda ore kaip garso banga. Pasiekusi ausį, ji virpina ausies būgnelį ir žmogus girdi garsą. Kuo stipresni daikto virpesiai, tuo didesnis sutankėjimų ir praretėjimų slėgio skirtumas ir garsas darosi aukštesnis. Lėtesni virpesiai atitinka žemesnį garsą. Garso banga iš šaltinio oru sklinda visomis kryptimis tiesiai 331 m/s greičiu. Garso bangos galis užlinkti ir už atsirandančių kliūčių.
Garso stiprumas lygis matuojamas decibelais (db). Prietaisas matuoja garso stiprumą, susijusį su garso bangos slėgio skirtumu - garsiniu slėgiu. Garso stiprumo skalė yra logaritminė: garso sustiprėjimas 10 db atitinka 10 kartų didesnį garso stiprumą. Garsumas apibūdina klausos organų slėgio pojūtį. Ausis ne visų dažnių garsus girdi vienodai, pavyzdžiui, žemas garsas girdimas ne toks stiprus, kaip tokio pat stiprumo aukštas garsas. Sutankėjimų skaičius per sekundę lemia garso dažnį, kuris matuojamas (Hz): 1 Hz lygūs vienam virpesiui per sekundę. Dažnių skalė nėra logaritminė, kuo didesnis virpesių dažnis, tuo aukštesnis garsas.
Triukšmui, aprėpiančiam platų dažnių diapazoną, nebūdingas vienas tonas. Labai garsus triukšmas pavojingas tiek pat, kiek stiprus dirginimas, nes ilgas stipresnio nei 100 db triukšmo (reaktyvinio lėktuvo variklio, daugelio...
Šį darbą sudaro 1425 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!