Griušas
Tradicinės vertybės ir elgesio normos XX a.
XX a. buvo permainingas ir sudėtingas , o septintajame dešimtmetyje Vakaruose prasidėjo socialinė ir kultūrinė revoliucija. Septinto dešimtmečio jaunoji karta buvo kitokia nei prieš tai buvusios – atsirado pirmosios subkultūros, nauji muzikos stiliai, suklestėjo vartotojiškumo kultūra. Tuo tarpu tradicinės vertybės ir elgesio normos pradėjo smarkiai keistis. Šie pokyčiai palietė ir Lietuvą, o pokyčius matome J. Grušo dramoje „Meilė, džiazas ir velnias“. Drama vaizduoja septinto dešimtmečio Lietuvos jaunuolius, atstovaujančius naujosioms elgesio normoms ir ieškantiems naujų vertybių. Kūrinyje yra analizuojami dramos veikėjų paveikslai ir jų elgesys, tradicinių vertybių ir elgesio normų santykis jaunosios kartos kasdienybėje.
Visais laikais žmonės ieškodavo moralinių atramų. Dažnai tai, kas mūsų tėvams ir seneliams buvo svarbu, mums atrodo senamadiška, nes pasaulis nuolat tobulėja, todėl keičiasi ir žmonių pasaulėžiūra. Kita vertus, nors visuomenė yra laisvesnė ir linkusi į naujoves, yra keletas vertybių, kurios branginamos ir perduodamos iš kartos į kartą. Viena iš tokių vertybių yra meilė. Visi šį jausmą supranta ir vertina pagal save, ypač skirtingų kartų žmonės. Tai puikiai atsispindi Juozo Grušo, Lietuvos dramaturgo ir prozininko kūrinyje „Meilė, džiazas ir velnias“. Meilė simbolizuoja gėrį, kurio taip trūksta jauniesiems knygos veikėjams. Andrius, Julius ir Lukas – draugai, grojantys vienoje džiazo grupėje. Šiuos tris vaikinus, sieja meilė Beatričei, merginai, kuri savo mintimis ir elgesiu buvo tokia šviesi ir pozityvi, jog nei vienas motinos meilės negavęs vaikinas, negalėjo jai atsispirti. Kiekvienas ją myli savaip ir kiekvienas šią vertybę supranta skirtingai, tačiau nei vienas neklysta. Meilė – tai jausmas susidedantis iš daugelio dalykų ir kiekvienas mylimam žmoguje ieško to, ko jam trūksta labiausiai. Šioje knygoje vaikinam trūko motinos, todėl visi ieškojo prieglobsčio ir šilumos Beatričės rankose. Juliaus tėvas kalbėdamas apie vaiko motiną, savo žmoną sakė: “Ji darė stebuklus. Ką ji turėjo – nežinau. Šeimos karalienė!.. Supranti? Dabar viskas kitaip. Jūs kažką sumynėte. Ir jūsų merginos kažką sumynė....
Šį darbą sudaro 799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!