Pasaulyje žmogus iš kitų būtybių išsiskiria tuo, kad jo savimonė aiškiai skiria savęs subjekto, individualybės ar asmens santykį su objektu, jį supančia aplinka.Tai leidžia žmogui suvokti savo padėtį platesnio horizonto perspektyvoje ir net iškelti klausimą apie savo paties pradžią, prigimtį, tikslą ir kartu savo paties gyvenimą tikslo atžvilgiu.
Kas yra tikėjimas, galima išreikšti trim aspektais: visų pirma tikėjimas yra pasitikėjimas Dievu. Krikščionis pasitiki Dievo buvimu, ištikimybe ir patikimumu. Jis džiaugiasi jo galia, atviras jo įtaigai ir vadovavimui per maldą, jis patiria Šventosios Dvasios veikimą ir paguodą. Jis be galo trokšta būti arti Dievo, nori šlovinti jo vardą ir junta jo buvimą. Daugeliu požiūrių šį krikščioniškojo tikėjimo aspektą galima palyginti su įsimylėjėlių pojūčiais: norisi būti kartu su mylimuoju, džiaugtis jo buvimu ir saugiai su juo jaustis. Tai greičiau širdies, o ne galvos, jausmo, o ne proto reikalai. Ši ypatybė yra krikščioniškojo gyvenimo jėgainė, kuri palaiko mus sunkiais laikais ir maitina geraisiais.
Tikėjimo formų yra įvairių: tikėjimas draugų, artimųjų žodžiais, mokytojais, rašytojais ir t.t.
Pasak A. Paškaus „tikėjimas yra būtinas ir neišvengiamas žmogaus gyvenimo sandas. Visi žmonių santykiai yra pagrįsti tikėjimu bei pasitikėjimu. Kiekvienas žmogus yra “tikintis”, nes kiekvienas turi savo požiūrį į pasaulį ir žmogų, į save ir Dievybę“. Iš tiesų, vargu ar galima įsivaizduoti žmogų, kurio širdyje nedygtų joks tikėjimo daigelis, juk be pasitikėjimo kitu žmogumi, be tikėjimo kito žodžiu gyvenimas nebūtų įmanomas.
Kruopščiai sudarytos specialistų statistikos teigia, kad mūsu planetoje gyvena beveik 2 milijardai krikščionių (iš jų milijardas katalikų). Ir nors pasaulis persipinęs įvairiomis religijomis, tačiau faktai liudija, kad pagrindine pasaulio religija išlieka krikčionybė.
A. Paškus teigia, kad „tikėjimas, kaip ir netikėjimas yra laisvas apsisprendimas“.Tą patį teigia ir II Vatikano susirinkimo nutarimai:“…žmogus privalo pats savo noru sutikti tikėti Dievą ir todėl niekas negali būti verčiamas tikėjimą priimti prieš savo norą. Ir iš tiesų tikėjimo veiksmas savo prigimtimi yra laisvas, nes žmogus, Išganytojo Kristaus atpirktas...
Šį darbą sudaro 2297 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!