Pirmosios užsienio investicijos atliktos XVIII-XIX amžiuje. Jas lėmė įmonių, unikalių ir vertingų išteklių produkcijos gamyba, paieška ir noras užsitikrinti ilgalaikį dalyvavimą išteklių gavimo centruose. Tuo tikslu vyko vario paieška Čilėje, naftos paieška Vidurio Rytuose. Išteklių poreikis gamybai dažnai siejosi su kitais investicijas priimančios šalies privalumais: tarptautiniu konkurencingumu, produkto gyvavimo ciklu.
Vienas iš efektyviausių užsienio investicijų būdų yra tiesioginės užsienio investicijos. Dauguma mažiau ekonomiškai išsivysčiusių bei besivystančių šalių deda visas pastangas pritraukti tiesiogines užsienio investicijas. Tikimasi, kad tiesioginės užsienio investicijos sukurs šalyje naujų darbo vietų, mažins nedarbą, kels darbuotojų kvalifikaciją, modernizuos vadybos idėjas, technologijas. Dėl to pakils prekių bei paslaugų kokybė ir vietinių įmonių konkurencingumas.
Šio darbo tikslas išsiaiškinti kas tai yra tiesioginės užsienio investicijos, apžvelgti tiesioginių užsienio investicijų teorijas ir formas; iš praktinės pusės apžvelgti Lietuvos tiesiogines užsienio investicijas, jų kitimo tendencijas ir padaryti atitinkamas išvadas.
Tiesioginė užsienio investicija – tai užsienio kapitalo įdėjimas į gamybinius bei negamybinius objektus, kurio pagrindu susiformuoja ilgalaikiai santykiai ir interesai tarp užsienio investuotojo bei įmonės, priimančios investiciją.
Ekonominio bendradarbiavimo ir vystymosi organizacija siūlo tiesiogines užsienio investicijas apibrėžti kaip investicijas, kurių pagrindu susiformuoja tiesioginio užsienio investuotojo ir tiesioginio investavimo įmonės ilgalaikiai santykiai bei interesai.
Statistikos departamentas siūlo tiesioginėms užsienio investicijoms priskirti ne tik pirminį kapitalo įdėjimą, bet ir visas vėlesnes investuotojo ir investavimo įmonės operacijas.
Tiesioginės užsienio investicijos – tai ilgalaikiai kapitalo įdėjimai kreditų ar nuosavybės teisės forma į užsienio įmonę, kontroliuojamą investuotojo. 10 ir daugiau proc. paprastųjų akcijų arba balsavimo teisių paprastai laikoma žemesne riba, nuo kurios tiesioginis užsienio investuotojas turi galimybę dalyvauti tiesioginio investavimo įmonės valdyme.
Iš esmes tiesioginės užsienio investicijos – tai tiesioginiai užsienio kapitalo srautai į šalį. Juos sudaro įsigytos akcijos; reinvestuotos pajamos; paskolos ūkio subjektams; kiti kapitalo srautai, susiję su investuojančios ir investicijas priimančios šalies įsipareigojimais; gamybos proceso organizavimas kitose šalyse (įmonės filialai, bendros įmonės ir pan.).
Tiesiogines užsienio investicijas sudaro ne tik pirminis kapitalo investavimas, bet ir...
Šį darbą sudaro 4340 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!