Potemės

Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje (J. Marcinkevičius, J. Radvanas, S. Nėris)

9.6   (3 atsiliepimai)
Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje (J. Marcinkevičius, J. Radvanas, S. Nėris) 1 puslapis
Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje (J. Marcinkevičius, J. Radvanas, S. Nėris) 2 puslapis
Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje (J. Marcinkevičius, J. Radvanas, S. Nėris) 3 puslapis
Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje (J. Marcinkevičius, J. Radvanas, S. Nėris) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tėvynės paveikslas lietuvių literatūroje

(J. Marcinkevičius, J. Radvanas, S. Nėris)

Jau nuo seno kiekvieno žmogaus gyvenime labai svarbų vaidmenį vaidina Tėvynė. Gal todėl Tėvynės paveikslas - viena iš svarbiausių temų lietuvių literatūroje. Skirtingų laikotarpių literatūroje Tėvynės paveikslas vaizduojamas labai skirtingai: XX a. poeto ir dramaturgo Justino Marcinkevičiaus draminėje trilogijoje „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“ vaizduojami skirtingų epochų herojai ir įvykiai, XVI a. poetas Jonas Radvanas pabrėžė didingą Lietuvos praeitį ir įspūdingą krašto gamtą, o XX a. poetė Salomėja Nėris atskleidė nostalgišką Tėvynės paveikslą, kuris kuriamas atskleidžiant žmogaus, praradusio galimybę gyventi gimtinėje, skausmą.

Vieno iš žymiausių XX a. poeto, dramaturgo Justino Marcinkevičiaus kūriniuose vaizduojamos su tėvyne susijusios problemos. Poetas į lietuvių literatūrą atėjo sovietmečiu, bet pamažu tolo nuo oficialiosios ideologijos, tapo vienu iš aktyvių tautinės idėjos puoselėtojų ir gynėjų. Lietuvos vaizdinys šio rašytojo eilėse susideda iš daug smulkių detalių. Just. Marcinkevičiaus draminėje trilogijoje „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“ vaizduojami skirtingų epochų herojai ir įvykiai, kalbama apie visiems laikams aktualias problemas. Dramoje „Mindaugas“ vaizduojama tėvynė, siekianti save sudėti iš smulkių dalelių, kad išliktų gyva istorijoje. Vienijamos ne tik žemės, vienijami ir žmonės. Antrojoje trilogijos dalyje „Mažvydas“ aprašomi Lietuvos raštijos ir kalbos klausimai. Pagrindinis šios dramos veikėjas, pirmos lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas aukoja save dėl Lietuvos ateities, nes suvokia, kad tėvynės valstybingumui yra iškilusi grėsmė. Iš vienos pusės XVI a. Lietuvą baugino Rusija, o iš kitos – prisijungti norinti Lenkija. Mažvydas idėją apie pareigą skleisti lietuvybės idėjas gvildena visame kūrinyje. Na, o trečiojoje trilogijos dalyje „Katedra“ tėvynė tarsi ieško meno idėjos, galinčios suvienyti visus žmones. Šioje draminėje trilogijoje vaizduojama mylima ir saugoma Lietuva, poetas nori parodyti, per kokį vargą ir skausmą atsirado pagrindinės lietuvių nacionalinio gyvenimo formos: valstybė, raštas, menas. Nemažai Just. Marcinkevičiaus eilėraščių sutelkiamas dėmesys į pagrindinę eskaluojamą temą – Lietuvą: ,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą/ išaugusį iš pelenų,/ kaip savo rūpestį didžiausią,/ kuriuo lyg vieškeliu einu.“ Taigi, poeto Justino Marcinkevičiaus kūriniuose tėvynė vaizduojama brangi, mylima ir neatsiejama nuo žmogaus. Savo kūryba, viešais pasisakymais apie tėvynę Just. Marcinkevičius yra išsikovojęs aukštą moralinį autoritetą.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1084 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1084 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 4 psl., (1084 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt