Tėvynė – tai ta vieta, kuri turi būti visų mūsų pati mylimiausia, vieta, kurioje mes gimėme, augome, vieta, kurioje visada būsi laukiamas sugrįžtant, vieta, kurioje augo mūsų seneliai, tėvai, vieta, kurioje augs mūsų vaikai. Kiekvienas žmogus Tėvynės svarbą vertina vis kitaip, bet visi ją bent kažkiek myli, stengiasi ją kurti ir mokomės iš jos. Vadinasi, žmogui reikia tėvynės, o tėvynei – žmogaus. Tačiau dauguma žmonių svarsto ar tėvynė kuria žmogų, ar vis dėlto žmogus kuria tėvynę.
Žmogus yra ugdomas savo gimtosios šalies. Gimdamas savo tėvynėje, tu turi išmokti jos kalbą, žinoti tėvynės papročius. Aplinka , kurioje augame , ugdo mus ir mes tampame tokie, kokius mus užaugino tėvynė. Jonas Radvanas, Renesanso epochos kūrėjas, savo kūrinyje ,,Radviliada‘‘ , parodo kaip žynys Mūsajas nuo mažens auklėja pagrindinį šio kūrinio personažą – Radvilą Rudąjį- kaip tėvynės gynėją. Mūsajas pasakė jam: ,,Sek praeities karvedžiais ir senolių įstatymus dėkis...“. Ši citata parodo, kad viską reikia mokytis iš senyvų žmonių , kuriuos kovoti išmokė Tėvynė, noras ją apginti. Šiame kūrinyje yra šlovinama Lietuvos didybė ir galia bei šlovinamas tėvynės gynėjas Radvila Rudasis. ,,Radviliados‘‘ pradžioje Lietuva vaizduojama tarsi kokia aukso amžių gyvenanti valstybė, kurią sunaikino prasidėjęs karas. Pagrindinis šio kūrinio veikėjas Radvila Rudasis – patrioto dorybėmis pasižymintis žmogus. Mylintis savo tėvynę, gerbiąs jos kultūrines tradicijas, religingas žmogus, kuris viso to išmoko iš Tėvynės, ją gerbdamas ir mylėdamas. Kitas žymus Baroko epochos rašytojas – Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Jo kūrinyje ,,Lemties žaidimai‘‘ rašoma: ,,Piliečiams žūtį rengdamas siautėja,/ Tavęs tėvynė, skęstanti kraujyje,/ Vardan bažnyčių, to šventųjų‘‘ šios eilutės įrodo, jog atsidavimas tėvynei yra kraujyje, taip tu atsidėkoji jai už tavo asmenybės sukūrimą. Tėvynė sukuria ryžtingą žmogų, pasiryžusį atsiduoti dėl gimtojo krašto. Gimtinė moko nebijoti didelių iššūkių gyvenime, reikia mokėti su jais susitvarkyti ir juos įveikti, kitaip gali šiame pasaulyje pražūti. Taigi, tėvynė mums suteikia tikrai daug gyvenimiškos patirties, kuri mum gali...
Šį darbą sudaro 635 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!