Darbo tikslas – remiantis Lietuvos Respubliko civiliniu kodeksu ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais išsiaiskinti terminų reikšmę civilinėje teisėje, aptarti terminų pasibaigimo taisykles, civilinių teisinių pareigų įvykdymo terminus, įsigilinti į termino pradžios ir pabaigos skaičiavimo taisyklės. Veiksmų įvykdymo tvarka paskutinę termino dieną.
Aptariant terminus civilinėje teisėje svarbu nepamiršti ieškinio senaties termino. Dėl to aiškinausi ieškinio senaties sąvoką ir reikšmę. Šiame darbe analizavau reikalavimus, kuriems ieškinio senatis netaikoma. Gilinausi į ieškinio senaties termino eigos pradžios, ieškinio senaties sustabdymo ir nutraukimo bendrąsias taisykles ir normas, pažeistų teisių gynimo atvejus, ieškinio senačiai pasibaigus, ieškinio senaties pasibaigimo pasekmes.
Neretai civilinių teisinių santykių atsiradimas, pasikeitimas ar nutrūkimas yra siejamas su terminu. Pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnis nustato, jog pripažinti turtą bešeimininkiu galima suėjus vineneriems metams nuo tos dienos, kurią turtas įtrauktas į apskaitą, jeigu Lietuvos Respublikos įstatymai nenumato kitų terminų. Laiko tėkmė yra objektyvus procesas. Todėl teisė gali nustatyti tik konkretų laiko tarpą, jo pradžią bei pabaigą, tačiau žmogus teisės normų pagalba laiko negali nei sustabdyti, nei sulėtinti, nei pagreitinti. Tad terminas yra laikytinas juridiniu faktu, kuris atsiranda arba išnyksta be žmogaus valios, t.y. įvykiu.
Terminu civilinėje teisėje laikomas laiko momentas (kalendorinė data, valanda ir t.t.) arba laiko tarpas (metai, mėnuo, diena ir t.t.), kuriam suėjus ar pasibaigus, įstatymas ar šalių susitarimas numato tam tikrų civilinių teisių ar pareigų atsiradimą, pasikeitimą ar pasibaigimą. Įstatymų ar sandorių nustatytas arba teismo paskiriamas terminas nurodomas kalendorine data arba nurodomas metais, mėnesiais, savaitėmis, dienomis ar valandomis skaičiuojamas laikas (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.117 straipsnio 1-oji dalis).
Civilinėje teisėje bendruosius terminų klausimus reguliuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.177-1.123 straipsniai. Specialiosios terminų taisyklės taikomos tik tam tikriems santykiams, nustatytos kituose Lietuvos Respbulikos civilinio kodekso skirsniuose.
Terminai pagal įvairius kriterijus gali būti klasifikuojami į rūšis. Pavyzdžiui, pagal tai kas nustato konkretų terminą, jie skirstomi į įstatymo nustatytus ir teismo nustatytus terminus.
Įstatymo nustatyti terminai paprastai yra...
Šį darbą sudaro 4171 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!