Elektronika dažnai apibrėžiama kaip mokslo ir technikos šaka, tirianti ir taikanti elektros krūvininkų generacijos, judėjimo, rekombinacijos reiškinius vakuume, dujose, kietuosiuose kūnuose ir taikanti šiuos reiškinius ir jais pagrįstus įtaisus informacijai apdoroti.
Taigi elektronika, kaip ir elektrotechnika, tiria ir taiko reiškinius, susijusius su elektronais. Tačiau elektronika nuo elektrotechnikos skiria du svarbūs skiriamieji bruožai. Pirma, elektrotechnika tiria ir taiko reiškinius, susijusius su elektronais ir elektros srove metaluose, elektronika – su elektronų judėjimu vakuume, plazmoje, puslaidininkiuose. Antra, elektrotechnika susijusi su energetika, elektronika – su informacijos apdorojimu.
Tip pat verta pažymėti ir akustoelektronika, kuria rendamiesi turėsime padaryti vieną šio kursinio darbo dalį. Akustoelektronika, kaip funkcinės elektronikos kryptis, susiformavo šeštajame šio amžiaus dešimtmetyje. Akustoelektroniniuose įtaisuose signalams apdoroti panaudojami akustiniai virpesiai ir bangos.
Pirmoje dalyje apžvelgsime difuzijos procesą, apskaičiuosime priemaišų pasiskirstymą, taip pat temperatūrų nuokrypių įtaką pn sandūros gyliui ir priemaišų pasiskirstymą tranzistoriuje.
Antroje dalyje rasime dvipolio tranzistoriaus h parametrus, nubraižysim ekvivalentinę grandinės schema, rasim jos elementų parametrus, skaičiuosim išėjimo srovės kintamąją dedamąją, rasim žemo dažnio įtampos stiprinimo koeficientą.
Trečioje dalyje braižysim lauko tranzistoriaus perdavimo charakteristikas, skaičiuosim parametrus, kintamąją išėjimo srovės dedamąją, įtampos stiprinimo koeficientą.
Ketvirtoje dalyje aptarsime akustinio bangų filtro projektavimą. Apskaičiuosime reikalingus filtro parametrus, nubraižysime DACH, garsolaidžio ir jungimo schemos eskizinius brėžinius.
PIRMOJI UŽDUOTIS
Neveikiant elektriniam laukui, krūvininkai gali kryptingai judėti dėl jų nevienalyčio tankio. Jeigu krūvininkų tankis tam tikra kryptimi mažėja, tai pasireiškia jų kryptingas slinkimas tankio mažėjimo kryptimi vadinamas difuzija. Gaminant puslaidininkinius prietaisus ir puslaidininkines integralines schemas, difuzijos reiškinys panaudojamas puslaidininkinių legiravimui. Įvedus, aukštoje temperatūroje, difuzijos būdu į paviršinį puslaidininkio sluoksnį priemaišų, galima pakeisti to sluoksnio laidumo tipą arba sudaryti lokalines kitokio laidumo tipo sritis.
Priemaišų atomai į kietuosius kūnus gali skverbtis keliais būdais:
1. Užimdami vakansijas;
2. Prasisprausdami tarp mazgų;
3. Pasikeisdami vietomis su gretimais atomais.
Labiau tikėtinas priemaišų atomų difuzijos mechanizmas, nes aukštoje temperatūroje vakansijų gali būti gana daug. Jos atsiranda kaip Šotkio arba Frenkelio defektai. Kylant temperatūrai, vakansijų koncentracija auga, priemaišų atomų...
Šį darbą sudaro 5570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!