Plokščiu vadinamas toks kūno judėjimas, kai kūnas juda lygiagrečiai kurios nors nejudančios plokštumos atžvilgiu.
Judesio nagrinėjimui imame dvi plokštumas. Plokštuma P nejuda, o susijusi su kūnu plokštuma Q juda lygiagrečia plokštuma U.
Q kerta kūna paviršiumi S. Per bet kurį šio paviršiaus tašką M iškeliam statmenį.
Kadangi judesio metu statmuo nekeičia krypties, taškai, esantys ant šio statmens judės tuo pačiu judesiu.
Tolesniam kūno judėjimo nagrinėjimui pakanka paimti paviršių S. Paviršiaus S padėtį sistemos atžvilgiu galima nustatyti tiesės, jungiančios bet kuriuos du paviršiaus taškus padėtimi.
Sistema (1) yra kūno plokščio judėjimo lygtis. Plokščią kūno judėjimą, kaip sudėtingą, galima išskaidyti į paprastuosius – slenkamąjį ir sukimąsi.
1.2Kūno taškų greičiai.
Iš vektorinio trikampio turime:
Diferincijuojame t atžvilgiu:
(2)
(3)
Bet kurio kūno taško greitis yra lygus poliams greičio ir nagrinėjamo taško B sukimosi apie polių greičio vektorinei sumai. Lygtimis (2) ir (3) naudotų ne visada įmanoma, nes dažnai nežinome sukimosi greičio . Nors poliumi galima imti bet kurį kūno tašką, tačiau skaičiavimo supaprastinimui imamas taškas, kurio greitis iš anksto žinomas arba lengvai apskaičiuojamas.
1.3Dviejų kūno taškų greičio projekcijų teorema. Dviejų kūno taškų greičio projekcijos į tiesę, jungiančią šiuos taškus yra vienodos.
(4)
Norint apskaičiuoti taško B greitį reikia žinoti taško A greičio dydį, kryptį ir taško B greičio kryptį (kampą ).
1.3Kūno taškų pagreičiai
Diferenciuodami laiko atžvilgiu pagrindinę greičio formulę gauname pagreičio išraišką:
(7)
Kūno bet kurio taško B pagretis yra lygus poliaus pagreičio ir taško B sukimosi apie polių pagreičio vektorinei sumai. Formulė (7) paprastai taikoma išplėstoje formoje.
(8)
Pagreičiams skaičiuoti gali būti naudojamas analizinis metodas arba grafoanalizinis sudarant greičių ir pagreičių planus.
(13)
Tolygiai kintamas sukimąsis gali būti greitėjantis arba lėtėjantis. Tolygiai lėtėjančio sukimosi atveju formulėje (13) nariai su yra neigiami.
1.4Momentinis greičio centras.
Kiekvienam judančiam kūnui galima nustatyti tašką, apie kurį duotu momentu, kūnas tik sukasi. Šis taškas vadinamas momentiniu greičių centru. Duotu momentu jo greitis lygus 0.
(5) (6)
Kiekvienu laiko mementu judančioje plokštumoje yra taškas, kurio greitis lygus nuliui. C yra plokščios figūros greičių...
Šį darbą sudaro 5327 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!