mechanika - yra fizikos mokslas apie mechaninį materialiųjų kūnų judėjimą ir esantį tarp jų sąveikavimą.
Kitaip sakant mechaninės sistemos laisvės laipsniai yra minimalus parametrų skaičius pilnai apibūdinantis mechaninę sistemą.
Materialiojo taško sąvoką mechanikoje galime apibūdinti taip – objektas, į kurio matmenimis, sprendžiant konkrečią užduotį, galima neatsižvelgti.
Absoliučiai kitas kūnas mechanikoje suprantamas, kaip mechaninė sistema turinti tik slenkamojo ir sukimosi judėjimo laisvės laipsnius.
Trimatėje erdvėje, neesant ryšių absoliučiai kietas kūnas turi 6 laisvės laipsnius – tris slenkamojo ir tris sukimosi laisvės laipsnius.
Deformuojamasis kūnas – mechaninė sistema kuri apart absoliučiai standžiojo kūno laisvės laipsnių turi papildomai vidinius laisvės laipsnius (kuriuos kai kada vadina virpesių laisvės laipsniais). Deformuojamasis kūnas, neturintis disipacijos laisvės laipsnių vadinamas absoliučiai elastinguoju kūnu.
materialioji terpė (ištisinė aplinka) – mechaninė sistema, turinti begalybę vidinių laisvės laipsnių. Šios mechaninės sistemos judėjimas yra aprašomas ektoriniu greičio lauku ir skaliariniu medžiagos tankio lauku.
Mechaninės sitemos chierarchinė struktūra : Mechaninė sistema>>materialusis taškas--mat.taškų sistema--mat. terpės>>dujos skysčiai—deformuojamas kūnas—absoliūčiai kietas kūnas.
Pagrindinė mechanikos (dinamikos) užduotis yra nusakyti mechaninės sistemos būseną bet kurio taiko momentu (t), jeigu ši būsena yra žinoma kokiu nors pasirinktu laiko momentu (t0).
Dažnai pasitaiko, kad tarp judančios sistemos dalelių būna kinematiniai ryšiai. Analizinis metodas tokiu atveju turi privalumą, nes jis nereikalauja žinoti jėgų, kurios nusako šiuos ryšius, ir todėl galima apsieti tik su kinematinėmis
sąlygomis.
3.2 Ryšiai ir jų klasifikacija
Mechaninės sistemos yra skirstomos į laisvąsias ir suvaržytąsias. Sistema vadinama laisvąja, jeigu visi jai priklausantys taškai gali būti bet kuriose padėtyse ir turėti bet kuriuos greičius.
Laisvoji mechaninė sistema suprantama tokia mechaninė sistema, kurioje veikia Niutono mechanikos dėsniai.
Ryšiai mechanikoje suprantami kaip tam tikros sąlygos, sistemos taškų judėjimo apribojimai.
Ryšiai gali apriboti tiek materialiųjų taškų padėtis, tiek ir jų greičius.
Ryšiai skirstomi į vidinius ir išorinius.
Sąlygos, apribojančios sistemos taškų judėjimo laisvę, analiziškai gali būti išreikštos tokio pavidalo lygtimis arba nelygybėmis:
. (3.2.1)
čia t – laikas, , – atitinkamai i-tojo sistemos taško Dekarto koordinatės ir greičiai tam tikroje inercinėje atskaitos...
Šį darbą sudaro 3017 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!