Referatai

Teismas, teisinė sistema

9.6   (3 atsiliepimai)
Teismas, teisinė sistema 1 puslapis
Teismas, teisinė sistema 2 puslapis
Teismas, teisinė sistema 3 puslapis
Teismas, teisinė sistema 4 puslapis
Teismas, teisinė sistema 5 puslapis
Teismas, teisinė sistema 6 puslapis
Teismas, teisinė sistema 7 puslapis
Teismas, teisinė sistema 8 puslapis
Teismas, teisinė sistema 9 puslapis
Teismas, teisinė sistema 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Teisingumo sąvoka ir jo požymiai. Teisės taikymas. Teismų sistema Lietuvoje. Bendrosios kompetencijos teismai. Pagrindiniai teismų organizavimo ir veiklos principai.

Ištrauka

Teismas – valstybės institucija, vykdanti teisingumą, nagrinėdama ir spręsdama civilines, baudžiamasias, administracines ir kai kurių kitų kategorijų bylas procesinių įstatymų nustatyta tvarka.
Įvairiose šalyse teismai, atliekantys iš esmės tas pačias funkcijas, atsižvelgiant į valstybės santvarkos formą, skirstomi į paprastuosius ir ypatinguosius. Paprastieji teismai savo ruožtu yra skirstomi į bendrosios kompetencijos ir specializuotus (darbo, muitų, mokesčių ir kt.) teismus. Neturėtų stebinti tokia teismų sistemų ir jų rūšių gausa, nes demokratinės valstybės numato visapusišką teisminę piliečių teisių ir laisvių apsaugą, valstybės institucijų ir pareigūnų veiksmų teisėtumo efektyvią teisminę kontrolę ir pan.
Valstybės teisminės valdžios institucijų, kurias sieja bendri organizavimo ir veiklos principai, visuma sudaro teismų sistemą.
Darbo tikslas: aprašyti teismus, jų funkcijas, sistemą bei kompetencijas kaip vienintelę teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdančią instituciją.
1. Apibrėžti teisingumo sąvoką.
2. Aptarti teisės taikymo aplinkybes, subjektus ir formas.
3. Išanalizuoti teismų sistemą Lietuvoje.
4. Apibūdinti teismų organizavimo ir veiklos principus.
1. Teisingumo sąvoka ir jo požymiai
Pagrindinis teisminės valdžios turinio elementas yra teisingumo vykdymas. Dažnai teigiama, kad teismas niekada ne­turi užmiršti, jog jis vykdo teisingumą, tačiau neturi to užmiršti ir įstatymų leidėjas, reformuodamas teismų sistemą ar įstaty­mus, kurie yra teismų veiklos pagrindas. Sąvokos teisingumas paprastai nesistengiama apibūdinti detaliau, tarytum yra daro­ma prielaida, kad jos turinys savaime suprantamas. Vis dėlto, manoma, kad detaliau šią sąvoką panagrinėti yra svarbu jau vien siekiant išvengti piktnaudžiavimų ją vartojant.
Teisingumas suvokiamas kaip teismo, kuris teisia, veikla, atliekama griežtai laikantis įstatymų reikalavimų. Teisingumas visų pirma yra teisinė sąvoka, todėl jos turinys turi remtis tam tikromis teisės normomis. Nereikia pamiršti, kad, vadovaujan­tis Konstitucijos 109 straipsniu, teisingumo vykdymas yra iš­imtinė teismo kompetencija. Taigi teisingumo vykdymas - tai veikla, kurios metu yra taikomas įstatymas ir kuri yra pagrįsta klausymu tik įstatymo. Kiekvienam teismo sprendimui ar nuosp­rendžiui yra keliami teisėtumo ir pagrįstumo reikalavimai. Tei­sėtu ir pagrįstu sprendimas ar nuosprendis pripažįstamas, kai atsižvelgiant į nustatytus bylos faktus tinkamai pritaikoma ati­tinkama materialiosios teisės norma ir byla išnagrinėjama lai­kantis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3195 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (3195 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 10 psl., (3195 ž.)
  • Word failas 96 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt