Teisingumas visais laikais buvo aktuali problema. Pradedant nuo seniausių amžių, iš istorijos žinome, kad teisybės visada buvo siekiama, bent jau kasdieniniame gyvenime ir žemiškose problemose.
Norėčiau panagrinėti teisingumą iš filosofinės pusės. Iš esmės, pritariu Thomo Nagelio nuomonei apie teisingumą ir noriu ją pateikti.
Norint atsakyti į šį klausimą, visų pirma reikia išsiaiškinti ką vadiname teisingumu. Teisingumas reikalauja, kad galimybės būtų atviros visiems. Nelygybės pasaulyje yra labai daug: pradedant nuo rasinės ir lyties diskriminacijos, baigiant nelygiomis žmonių nelygybėmis, didžiulių ekonominių skirtumu tarp pasaulio valstybių.
Kyla klausimas: ar teisinga, kad kai kurie žmonės gimsta skurdžiose šeimose ir ar dėl to jie turi visą gyvenimą kentėti? Visi sutiktų, kad tai neteisinga. Juk žmogus nėra kaltas, kad gimė skurdžioje šeimoje ir todėl negali sau leisti tokios prabangos, kaip kiti, negali išauginti savo vaikų kaip norėtų, negali jiems duoti to, ką gali ir duoda kiti.
Kartais nelygybė primetama sąmoningai, tyčia. Pavyzdžiui, rasės diskriminacija, kai žmogus neturi tokių teisių, kaip kitas. Kaip pavyzdį paimkime juodaodžių padėtį:daug įstaigų paprasčiausiai nepriima į darbą juodaodžių , neleidžia jiems daugiau pasiekti, pakilti karjeros laiptais aukščiau, nei baltaodžiams. Dažnai tenka išgirsti, kad juodaodžiai yra diskriminuojami ne dėl jų pačių individualiųjų savybių, o vien dėl to, kad jų odos spalva skiriasi nuo mūsų, ir tai – tikrai neteisinga. Juk juodaodžiai yra tokie patys žmonės, kaip ir mes, turintys tokius pačius gyvybiškai svarbius poreikius, kaip ir bet kuris kitas žmogus, tokius kaip maistas, būstas, geras išsilavinimas. Panašiai yra elgiamasi su žmonėmis, turinčiais negalią, kitos lyties, pakraipos ar tikėjimo. Ši nelygybės forma atsiranda dėl veiksnių, kuriems neturi būti leidžiama sąlygoti žmonių gerovės. Taigi, valdžia elgiasi teisingai, įstatymais įtvirtindama rasinę, seksualinę, tikėjimo lygybę ir bausdama už diskriminaciją ir tokį neteisingumą.
Sunkiau paaiškinama kaip įvertinti nelygybę, atsirandančia įprastoje gyvenimo eigoje, nesąmoningai. Juk net neesant rasės, lyties ar kitai minėtai diskriminacijai, vis tiek išlieka be galo daug kitokių nelygybės formų. Žmonės, gyvenantys...
Šį darbą sudaro 813 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!