2. SANDORIAI IR JŲ SUDARYMO FORMA 8
2.1. Sandorių sudarymo teisiniai pagrindai 8
2.2. Sandorių sudarymo formos teisinis reglamentavimas 9
IŠVADOS 11
LITERATŪROS SĄRAŠAS 12
ĮVADAS
Šiame darbe nagrinėjamos dvi teisinės kategorijos – teisinė atsakomybė ir sandorių sudarymo formos, todėl darbas skirstomas į dvi pagrindines dalis pagal atitinkamas temas. Pirmojoje dalyje aptariama teisinė atsakomybė, jos atsiradimas, požymiai ir rūšys. Antroji dalis yra skirta sandorių sudarymo formos teisiniams pagrindams nustatyti.
Darbo aktualumas. Svarbu nustatyti, kad tiek teisinė atsakomybė tiek sandorių sudarymas yra nūdien aktualūs klausimai, kadangi jie yra neatsiejami nuo mūsų kasdienybės. Šiame etape verta pabrėžti, jog nagrinėjami apsektai turi būti žinomi kiekvienam Lietuvos piliečiui – tai galėtų užkirsti kelią ginčams, juk teisės išmanymas - stiprus ginklas mūsų rankose.
Teisinė atsakomybė – tai teisinis įsipareigojimas teisės subjektams garantuoti naudojimąsi savo teisėmis, atitinkamų pareigų vykdymu nurodant, kad tokių pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu. Teisinė atsakomybė skirstoma į kelias rūšis, kurios apžvelgiamos šiame darbe.
Kitas šio darbo klausimas yra sandorių sudarymo forma. Sandorių sudarymo forma – tai būdas dviem šalims susitarti. Toks susitarimas, koks aiškus jis beatrodytų, turi savo niuansų, kuriems skiriamas didesnis dėmėsis šiame darbe, nei, pavyzdžiui, sandorio sampratai nustatyti.
Taigi, šio darbo tikslas yra struktūrinis, nes jo siekiama nustatyto dviejų objektų ypatumus:
1. Identifikuoti teisinės atsakomybės ypatumus.
2. Nustatyti sandorio sudarymo formų specifiką.
Darbo uždaviniai. Nustatytiems tikslams pasiekti išskiriami tokie darbo uždaviniai:
• aptarti teisinės atsakomybės pagrindus, didesnį dėmesį skiriant jos požymiams bei rūšims;
• nustatyti sandorių sudarymo formų specifiką, pasitelkiant Lietuvoje veikiančių teisės aktų normomis;
• pateikti išvadas.
Darbo metodai. Darbe daugiausia naudojami sisteminės bei lyginamosios analizių metodai, kurių dėka tiriamas darbo objektai ir pasiekiami iškelti tikslai. Išvados pateikiamos sintezės metodo pagalba.
Literatūros apžvalga. Šiame darbe naudotasi įvairia literatūra – tiek normine, tiek specialiąja. Didelis dėmesys skiriamas Lietuvos Respublikos civiliniam kodeksui ir jo komentarams. Taip pat naudotasi ir baudžiamojo kodekso straipsniais. Kalbant apie specialiąją literatūrą svarbesnis vaidmuo atitenka tokiems autoriams, kaip Čiočys P., Lastauskienė G., Petkevičius P.,...
Šį darbą sudaro 2956 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!