Apskaičiuoti pagrindines sklaidos lauko charakteristikas , nustatyti atsitiktinių paklaidų pasiskirstymo dėsnį ir technologinės sklaidos dydį.
Teorinės žinios.
Paklaidos yra dviejų rūšių: sisteminės (pastovios bei kintamos) ir atsitiktinės.
Sisteminės pastovios paklaidos atsiranda dėl pastovaus veiksnio (ne atsitiktinio), pavyzdžiui, frazuojamų paviršių nelygiagretumas dėl staklių stalo paviršiaus ir pavarų nelygiagretumo, kūgiškumo. Sisteminių paklaidų gamyboje galima išvengti, periodiškai tikrinant detales. Detalių tikslumas siekiamas, naudojant reguliavimo metodą.
Sisteminės dėsningai kintančios paklaidos keičia detalių tikslumą periodiškai ar nuolat. Jos susidaro dylant pjovimo įrankiams, dėl technologinės sistemos temperatūros kitimo.
Atsitiktinės paklaidos – nepastovaus didumo ir ženklo paklaidos, kurių atsiradimo priežastys ne visada žinomos. Jos atsiranda dėl daugelio atsitiktinių, nepriklausomų vienas nuo kito veiksnių. Jų išmatuoti negalima. Šias paklaidas galima įvertinti tik tikimybiniais metodais.
– atsitiktinio dydžio vidutinė reikšmė.
Prieš nustatant dydžius ir , reikia bandymų rezultatus suskirstyti į 7 ÷ 11 lygių intervalų. Tada atsitiktinio dydžio vidutinė reikšmė apskaičiuojama taip:
(2)
čia, xivid – vidutinė i –tojo intervalo reikšmė,
mi – dažnis (t.y. taškų kiekis i –tame intervale),
n – bendras bandymų skaičius.
Vidutinė kvadratinė nuokrypa nustatoma taip:
(3)
Normalinio pasiskirstymo kreivė brėžiama taip:
1. Suskirsčius bandymų rezultatus į lygius intervalus, brėžiama taškinė diagrama: abscisių ašyje atidedamas bandymo eilės numeris, ordinačių ašyje – bandymo rezultatas. Horizontaliomis tiesėmis diagrama suskaidoma į pasirinktus intervalus.
2. Nustatomas dažnis mi. Tam reikia suskaičiuoti taškinės diagramos taškus, patekusius į atitinkamą intervalą (tarp dviejų horizontalių tiesių).
3. Brėžiama eksperimentinė (empirinė) pasiskirstymo kreivė. Tam abscisių ašyje yra atidedamos atkarpos, atitinkančios priimto intervalo dydį. Viduryje kiekvienos atkarpos atidedamos ordinatės atitinkančios intervalų taškų dažnį mi. Gauti taškai sujungiami tiesėmis.
4. Tose pačiose ašyse brėžiama teorinė...
Šį darbą sudaro 899 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!