Tarptautinės pinigų sistemos struktūra yra vienodai svarbi tiek stipriosios, tiek augančios ekonomikos šalims. Ši struktūra lemia, kaip vyks tarptautiniai prekių, paslaugų ir kapitalo mainai.
1. Valiutos kurso pasirinkimas.
2. Tarptautinio Valiutos Fondo ir Pasaulio Banko vaidmuo.
Valiutos kurso rėžimo pasirinkimas lems, kiek aktyvus turi būti šalies centrinis bankas valiutų rinkose, ir laipsnį, iki kurio jos politikai gali vykdyti nepriklausomą vietos politiką. Šis pasirinkimas taip pat veiks kapitalų srautą i šalį ir iš jos.
Kadangi augančios ekonomikos šalių firmos ir vyriausybės šalies viduje paprastai turi negausias kapitalo rinkas, investicijų jos ieško pasaulyje. Jei privataus sektoriaus išgalės yra išeikvotos, Tarptautinis Valiutų Fondas yra alternatyvus fondo šaltinis. Narystė Tarptautiniame Valiutos Fonde (TVF) yra svarbus žingsnis augančiai šaliai. Pasaulinio Banko vaidmuo taip pat labai reikšmingas, kurio paskirtis panaši kaip ir TVF, skiriasi tuo, kad jo paskirtis yra suteikti ilgalaikę pagalbą dėl struktūrinių problemų, o TVF daugiau koncentruota i rūpinimąsi laikinais sunkumais.
Užsienio investicijos yra dviejų formų – tai portfelinės investicijos ir tiesioginės investicijos užsienyje. Portfelinės investicijos į užsienio finansinį turtą daromos norint paįvairinti finansinių aktyvų rinkinį. Tiesioginės užsienio investicijos yra vienoje šalyje esančių firmų investicinės išlaidos įkurti veikiantiems vienetams kitoje šalyje. Viena vertus, tiesioginės užsienio investicijos sudaro konkurenciją vidaus pasiūlai, tačiau kita vertus, konkurencijos augimas sąlygoja efektyvumo (našumo) didėjimą. Be to, tiesioginės investicijos sukuria darbo vietų ir yra reikšmingos mokėjimo balanso požiūriu (kaip kapitalo ir valiutos importas, kas padeda išlyginti einamosios sąskaitos deficitą).
Šiame darbe plačiau apžvelgsiu pagrindinius išvardytus klausimus įtakojančius besivystančių šalių ekonomiką.
1. Tarptautinė valiutos sistema
Tarptautinė valiutos sistema remiasi juridinėmis nuostatomis ir papročių normomis, reguliuojančiomis tarptautinių mokėjimų sąlygas bei būdus. Tos taisyklės gali būti suderintos tiek tarptautiniu lygiu, tiek susitarus atskiroms valstybėms.
Yra žinomi trys visiškai susiformavę tarptautinės valiutos sistemos tipai:
• aukso valiutos sistema (1870 – 1914 m.)
• modifikuota aukso valiutos sistema (XX a. trečiojo dešimtmečio antroji pusė)
• šiuolaikinė valiutos sistema ( nuo 1944 m.)
1.1. Šiuolaikinė valiutos sistema
1.1.1 Dolerio –...
Šį darbą sudaro 4928 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!