Kaunas, 2009
Įvadas
Šiuolaikinėje visuomenėje galima dažnai pastebėti įvairius nesutarimus tarp pavienių asmenų, asmenų grupių, organizacijų ar net valstybių. Kadangi šiuo metu kiekviena valstybė turi savo įstatymus ir savo taisykles, bendrauti tarpusavyje ar tuo labiau spresti verslo ar teisinius santykius yra labai sudėtinga. Dažniausiai dėl įstatymų kirtimosi ar valstybių skirtingų įsitikimų kyla ir tarptautiniai ginčai, kuriuos išspręsti yra daug sunkiau. Todėl norint pradėti kalbėti apie tarptautinius ginčus, visų pirma reikia suprasti žodio „ginčas“ ir „tarptautinis teisingumas“ prasmę.
Ginčas – tai savo nuomonės bei reikalo gynimas žodžiu arba išreikštos tarpusavio pretenzijos ką nors valdyti, kurios yra sprendžiamos teisme.1 Tarptautinis teisingumas – teismo kompetencija nagrinėti civilinę bylą, susijusią su užsienio elementu, ir priimti joje sprendimą.2
Visus šiuos valstybių ar tarptautinių organizacijų santykius reguliuoja tarptautinė teisė. Tarptautinė teisė – pasaulyje tarp valstybių pripažintų principų, sutartinių bei papročių, teisės normų, reguliuojančių teisinius santykius tarp valstybinių, tarptautinių (pvz., tarptautinių organizacijų) teisės subjektų, visuma.
Vis didėjant įvairiems tarptautiniams nesutarimams, tarptautinės teisės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje vis labiau auga. Tarptautinės teisės normos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau buvo laikomos nacionalinės teisės reguliavimo sfera, savotiška jos privilegija. Be abejonės, didėja ir tarptautinės teisės normų efektyvumas. Tai leidžia teigti, kad teisėtumas ir teisingumas tarptautiniuose santykiuose tampa realybe.
Šio darbo tikslas yra aprašyti tarptautinių ginčų sprendimo būdus, jų ypatybes, taip pat suvokti kuo yra naudingas vienas ar kitas ginčo sprendimo būdas, bei kokią vietą tarptautinėje teisėje užima tarptautiniai ginčai.
Praktinėje šio darbo dalyje yra pateiktas Kaliningrado srities ir Lietuvos Respublikos konfliktas, kuris buvo išpreęstas pasirinkus teisinę tarptautinių ginčų nagrinėjimo formą, t.y. arbitražą.
Rašant darbą buvo pasitelkta tiek metodinė, tiek internetinė informacija. Darbą sudaro 22 puslapiai.
1. Tarptautiniai ginčai ir jų vieta tarptautinėje teisėje
Šiuo metu yra dažniausiai sutinkama tokia nuomonė, kad teisės sistemai teisingai veikiant, ginčų galima išvengti ar bent jau greitai ir taikiai juos šspręsti. Tačiau yra ir dvi prielaidos, kurių yra laikomasi. Pirmoji – konfliktai, dėl kurių...
Šį darbą sudaro 5443 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!