Tarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykdomas įvairiose šalyse tarp pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų. Tarptautinėje prekyboje, kitaip, negu šalies vidaus prekyboje, už prekes ir paslaugas atsiskaitoma įvairiomis užsienio valiutomis. Prekės ir paslaugos importuojamos ir eksportuojamos į įvairias šalis, kartu su prekėmis ir paslaugomis juda ir pinigų srautai. Vykstant tarptautinei prekybai, šalys specializuojasi tam tikrų prekių gamyboje, išsiplėtus prekių rinkai didėja jų gamyba, o padidėjus gamybos apimčiai, mažėja prekių gamybos išlaidos. Tarptautinėje prekyboje labai svarbus veiksnys – ar šalies vyriausybė sudaro sąlygas atvirajai rinkai, t.y. ar sukuria prielaidas gaminti ir eksportuoti labiausiai apsimokančias prekes bei importuoti paklausias prekes. Laisvoji prekyba turi daugybę teigiamų savybių: ji skatina konkurenciją ir apriboja monopolijas, suteikia naudą vartotojams dėl didesnės prekių pasirinkimo galimybės, reiškiantis gamybos masto ekonomijos efektui, laisvoji prekyba sąlygoja efektyvesnę gamybą, skatina abipusiai naudingą tarptautinį darbo pasidalijimą, padeda efektyviau paskirstyti išteklius ir užtikrinti aukštesnį materialinės gerovės lygį tiek atskirose šalyse, tiek viso pasaulio mastu. Tačiau nepaisant naudos, kurią suteikia laisvoji prekyba, realiai nei vienoje šalyje nėra vykdoma laisvosios prekybos politika. Dažnai šalių vyriausybės, norėdamos apsaugoti savo šalies ekonomiką, priima įstatymus, ribojančius užsienio prekybą. Taip yra todėl, kad nenaudodama užsienio prekybos reguliavimo ekonominių priemonių, valstybė paprasčiausiai negali pasiekti ekonomikos pusiausvyros. Tad naudojami labai įvarūs tarptautinės prekybos apribojimo instrumentai, kurie dažniausiai skirti tam, kad apriboti importą bei sudaryti palankesnes sąlygas vietiniams gamintojams eksportuoti kuo daugiau produkcijos, padidinant jų konkurentabilumą tarptautinėje rinkoje.
Taigi šio darbo tema yra ”Tarifinių apribojimų nauda įmonei”. Darbo tikslas yra susipažinti su tarifinių apribojimų teikiama nauda įmonei.
Darbo uždaviniai:
• Susipažinti su tarptautinės prekybos politikos reguliavimo metodų klasifikacija;
• Išsiaiškinti muitų ir tarifinių kvotų esmę;
• Išsiaiškinti tarifinių apribojimų privalumus ir trūkumus įmonei;
• Pateikti konkrečius pavyzdžius.
Darbą atlikome dviese naudodamosis tarptautinės prekybos vadovėliais, moksliniu straipsniu, disertacija bei internetine medžiaga.
1. Tarptautinės prekybos valstybinio reguliavimo metodai
Tarptautinės prekybos valstybinio reguliavimo metodai gali būti taikomi importui arba eksportui. Tie metodai, kurie...
Šį darbą sudaro 4481 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!