Konspektai

Šviesos interferencija ir poliarizacija

10   (1 atsiliepimai)
Šviesos interferencija ir poliarizacija 1 puslapis
Šviesos interferencija ir poliarizacija 2 puslapis
Šviesos interferencija ir poliarizacija 3 puslapis
Šviesos interferencija ir poliarizacija 4 puslapis
Šviesos interferencija ir poliarizacija 5 puslapis
Šviesos interferencija ir poliarizacija 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tokie šviesos šaltiniai kaip Saulė ar elektros lemputė skleidžia daug švie­sos spindulių. Kiekvieną spindulį sudaro virpantys elektros ir magneti­niai laukai. Paprastai šviesos spindu­liai virpa daugeliu krypcių arba skir­tingose plokštumose. Poliarizuotosios šviesos atveju visi spinduliai virpa toje pačioje plokštumoje. Yra medžiagų, pavyzdžiui, furmalino, herapatito kristalai, kurios poliarizuoja šviesą — praleidžia tik vienoje atskiroje plokštumoje virpančius spindulius. Iš dalies šviesa poliarizuojama, kai atsispindi nuo lygaus paviršiaus. Poliaroidiniai akiniai, padengti plona poliarizuojančiosios medžiagos plėvele, saugo nuo Saulės akinimo.
Nepoliarizuotą šviesą sudaro skirtingose plokštumose virpantys šviesos spinduliai. Poliaroidas praleidžia tik vienoje plokštumoje virpančius spindulius —­ poliarizuotą bangą. Šią galima nuslopinti antruoju poliaroidu.
Imax+lm~a ; čia Imag, Imin — didžiausias ir mažiausias šviesos intensyvumas, atitinkantis du vienas kitam statmenus vektoriaus E komponentus. Elipsiškai poliarizuotos šviesos vekto­rių E ir H galai brėžia erdvėje elipsiškai cilindrines spirales. Vienas elipsi­nes ∆ atvejis yra apskritai poliarizuo­ta šviesa: E galas brėžia apskritimą. Poliarizuota šviesa gaunama ir anali­zuojama ↑ poliarizaciniais prietaisais. Naudojimo sritys: fotometriniai ir pi­rometriniai matavimai, tiriant skaidrių kūnų įtempimus, kristalų ir optiškai ak­tyvių medžiagų sandarą. ∆ sąvoką 1808 pradėjo vartoti E. L. Maliu (Prancū­zija).
Šviesos bangų poliarizacija
Kitas įdomus reiškinys yra šviesos po­liarizacija (7). Šviesos bangoje elektri­nis ir magnetinis laukas virpa įvairiose atsitiktinėse plokštumose, kertančiose bangos sklidimo krypti. Poliarizuotos šviesos bangos elektrinis ir magnetinis laukai virpa tik vienoje plokštumoje. Šviesa poliarizuojama filtru, kuris su­geria visus virpesius, išskyrus vykstan­čius tam tikroje plokštumoje. Poliari­zuotas spindulys pro kitą filtrą praeina tik tada, jei antrasis filtras orientuotas pirmojo atžvilgiu tam tikru kampu. Antraip spindulys nepraeina. Šviesa, atsispindėjusi nuo paviršiaus tam tikru kampu, yra poliarizuota. Saulės akinių poliaroidiniai stiklai, nepraleisdami at­spindėtos šviesos, sumažina apšviestu­mą. Kai kurių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, angliavandenių, tirpalai pa­suka pro juos sklindančios šviesos polia­rizacijos plokštumą. Naudojantis šiuo reiškiniu, tiriami tirpalai.
A B
7. Nepoliarizuotos
šviesos elektrinis ir
magnetinis laukai
virpa viena kitai
statmenose
plokštumose, kurios,
savo ruožtu, yra
statmenos bangos
sklidimo krypčiai (A).
Poliarizuotos šviesos
elektrinis laukas
virpa tik vienoje
plokštumoje (B), o C
elektrinio ir
magnetinio laukų
virpesiai yra
tarpusavyje statmeni (C);
tik...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1357 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1357 ž.)
Darbo duomenys
  • Elektromagnetizmo konspektas
  • 6 psl., (1357 ž.)
  • Word failas 1 MB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt