Referatai

Svetimos reikšmės žodžiai

9.0   (2 atsiliepimai)
Svetimos reikšmės žodžiai 1 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 2 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 3 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 4 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 5 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 6 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 7 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 8 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 9 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 10 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 11 puslapis
Svetimos reikšmės žodžiai 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Terminas semantizmas tarpiškai sietinas su graikų kalbos žodžiu semantikos ,,reikšminis“. Šis ryšys yra netiesioginis todėl, kad anksčiau už semantizmą kalbotyroje vartojamas žodis semantika ir vedinys semantinis.
Semantika – kalbotyros mokslo šaka, tirianti kalbos vienetų reikšmes, sisteminius ryšius ir reikšmių kitimą. Be kalbotyros, šis terminas vartojamas dar semiotikoje (loginė semantika) ir skaičiavimo technikoje (algoritminės kalbos elementų ir jų darinių tam tikros simbolių sekos reikšmės aiškinimo metodika).
Semantizmas – darinys iš žodžio semantika su svetima priesaga -izmas pagal analogiją su barbarizmas, germanizmas, žargonizmas, rusicizmas, anglizmas. Priesaga -izmas čia turi ir neigiamos reikšmės atspalvį. Lietuvių kalbotyroje šis terminas pradėtas vartoti mūsų amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje, kai labai pagyvėjo kalbos norminamasis darbas.
Semantizmas – savas žodis, tam tikruose kontekstuose pavartojamas svetima, anksčiau neturėta reikšme arba keliomis reikšmėmis. Neturėtą reikšmę žodžiui suteikia svetimos kalbos įtaka, kuri ypač ryški dvikalbystės sąlygomis, kai ne tik kalbama, bet ir mąstoma keliomis kalbomis be didesnės atrankos, nedarant skirtumo, nykstant gimtosios kalbos jausmui. Perimtų svetimų reikšmių ypač pagausėjo sovietmečiu, kai tam tikrų rusų kalbos žodžių reikšmės beatodairiškai buvo keliamos į lietuvių kalbą, taigi buvo daromi tarsi reikšmių vertalai. Jie stūmė tradicines lietuviškas reikšmes ir kalbą labai skurdino.
Semantizmai - tai žodžių reikšmės klaidos, kurių esmę sudaro tai, kad tas pats žodis vienu atveju (viena reikšme) yra visiškai geras, taisyklingas, o tam tikru atveju (tam tikra reikšme) neteiktinas, nevartotinas nebūdinga lietuvių kalbai reikšme, kuri yra prisiplakusi prie jo iš kitų kalbų.
Svetimos įtakos paprastai paveikia šalutines žodžio reikšmes. Pagrindinė reikšmė nepažeidžiama, tačiau kiekvienas žodis natūraliai turi daugiau ar mažiau šalutinių reikšmių, tų reikšmių gali ir mažėti, ir daugėti. Štai tuo galėjimu kisti semantinei žodžio apimčiai ir remiasi svetimų kalbų įtakos.
Šiame darbe aprašysiu geležinkelininkų vartojamus žodžius, kurių reikšmių sistemą pažeidė rusų kalbos įtaka, aptiktus įvairiose vietinėse geležinkelininkų saugos ir sveikatos instrukcijose bei kituose dokumentuose.
Svetima reikšme pavartojami įvairių kalbos dalių žodžiai, tačiau dažniausiai – veiksmažodžiai, nes jų reikšmių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3520 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 2
  • I. Svetima reikšme pavartoti veiksmažodžiai 3
  • II. Svetima reikšme pavartoti daiktavardžiai 7
  • III. Svetima reikšme pavartotos kitos kalbos dalys 9
  • Išvados .. 11
  • Literatūra . 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3520 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų kultūros referatas
  • 12 psl., (3520 ž.)
  • Word failas 137 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt