Namų darbai

Stresas ir sveikata

9.4   (3 atsiliepimai)
Stresas ir sveikata 1 puslapis
Stresas ir sveikata 2 puslapis
Stresas ir sveikata 3 puslapis
Stresas ir sveikata 4 puslapis
Stresas ir sveikata 5 puslapis
Stresas ir sveikata 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

KONSTANTINO SIRVYDO BIOGRAFIJA
K. Sirvydas (1580 -1631) gimė ir augo kultūrinio pakilimo, kovos dėl valstybinio Lietuvos savarankiškumo ir religinių kovų laiku. Mokėsi Vilniuje ir kitose jėzuitų mokyklose, stojo į jų ordiną, dvejus metus mokytojavo Nesvyžiuje, o paskui profesorium Vilniaus akademijoje. Vadovavo 1620 m. įsteigtai lietuvių kalbos katedrai akademijoje ir 10 metų sakė lietuviškus pamokslus šv. Jono bažnyčioje. Istojimas i jėzuitų ordina atsiliepė K. Sirvydo veiklos krypčiai ir pobūdžiui.
K. Sirvydas, išsiskiyre iš visų kitų jėzuitų, nes atsidėjo vien lietuviškiems raštams. Jis taip pat pirmasis ėmė ruošti kalbinius darbus - žodyną ir gramatiką. Daug pastangu K.Sirvydas skyrė savo pamokslams, pamokslų santraukoms - „Punktams sakymų", kurių pirmoji dalis išėjo 1629 m., o antroji- 1644m., po jo mirties.
Pats rašydamas pamokslus, bet ne versdamas K. Sirvydas galėjo laisvai išreikšti norimą mintį. Jo sakinys buvo sklandus, aiškus, lietuviškos konstrukcijos, neilgas, bet baigtas, turintis retorinį atspalvį. Jis naudojo pakartojimą, išskaičiavimą, sintaksinį paralelizmą, anaforinį jungimo būdą, sinonimų sugretinimą, dvinarius.
K. Sirvydas ieškojo tikslaus, tinkamo, su reikiamu emociniu ir vaizdiniu atspalviu žodžiu. Dažniausiai naudojo vaizdinį veiksmažodį, epitetą ir palyginimą, kartais besibaigiantį ilgu paralelizmu. Isskirtini jo natūralūs, liaudiški, iš gamtos ir kasdienės buities paimti palyginimai.
Pabrėžtini K. Sirvydo nuopelnai - kuriant naujus žodžius, nes jis vengė svetimybių, ieškojo lietuviškų atitikmenų, tai atsispindi jo paruoštame žodyne. K. Sirvydo lenkų - lotynų -lietuvių kalbų žodynas — ,, Dictionarium trium linguarum " - išėjo 1629 metais. Buvęs labai darbštus, savęs nežiūrėdamas, susirgo džiova ir mirė 1631m. rugpjūčio 23 d. - nebaigęs visų savo veikalų.
K. SIRVYDAS „KODRIN ŽMONĖS TIESOS NEKENČIA ?"
Yra kam stebėtis, kodrin žmonės, labiausiai didžios giminės ir ant aukštų sostų pasodinti, tiesos nemyli ir ant tų, kurie ėmus rodžia ją rūstauna, kadangi tiesa yra labai graži ir brangi, ir kuri pas patį Dievo Majestotą stovi: didis esi Viešpatie, o tiesa tavo aplinkui tave. Vėl Dievas vadinasi Dievas tiesos, ypatų būdu kaipo Dievas pakajaus, Dievas teisybės,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1897 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1897 ž.)
Darbo duomenys
  • Medicinos namų darbas
  • 6 psl., (1897 ž.)
  • Word failas 67 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt