Neseniai Lietuvos Statistikos departamentas paskelbė, kad gimstamumas Lietuvoje nuolat mažėja, ir dėl jo sumažėjimo per pereitus metus Lietuvoje sumažėjo tiek gyventojų, kiek jų gyvena Varėnoje. Gimstamumo mažėjimas tampa viena iš opiausiu problemų, nes mažėjantis gimstamumas ateityje sudarys rimtą demografinių disproporcijų grėsmę.
Šiame savo darbe aš analizuosiu gimstamumą Lietuvoje. Darbo tikslas – atlikti duomenų statistinę analizę, apskaičiuoti įvairias duomenų charakteristikas, grafiškai pavaizduoti duomenų pasiskirstymą, pateikti gautų rezultatų analizę, apskaičiuoti prognozes bei padaryti išvadas. Šiame tyrime bus gimstamumas Lietuvoje per penkis metus (2001 -2005 m.). Duomenys yra sugrupuoti pagal metus, vietovę, bendrus, bei atskirai berniukų ir mergaičių. Tyrimas bus daromas kiekvieniems metams atskirai apskaičiuojant aritmetinį vidurkį, dispersiją, standartinį nuokrypį ir po to palyginami jų rezultatai. Taip pat bandysiu paprognozuoti 2006 ir 2007 metų gimstamumo kitimą.
Šiam statistiniam tyrimui duomenys paimti iš 1 lentelėje jūs matote duomenis paimtus iš Lietuvos statistikos departamento puslapio internete, todėl aš bandysiu atlikti antrinį šių duomenų tyrimą.
Tūkst.
nuo 2001 m. iki 2005 m.
1 pav. Gimstamumas
Analizuojant 1 paveikslą galima pasakyti, kad didžiausias gimusių skaičius buvo 2001 metais, o mažiausias 2002 m. O nuo 2003 m. iki 2005 m. beveik nesikeitė, bet buvo mažesnis negu 2000 m.
2 pav. pateikta gimusių skaičiaus nuo 2001 m. iki 2005 m. pagal lytį ir vietovę stulpeline diagrama:
2 pav. Gim. berniukai ir mergaitės kaime ir mieste
Iš pateiktos diagramos, matyti, kad kaime ir berniukų, ir mergaičių gimsta mažiau, palyginus su gimstamumu mieste. Bet berniukų ir kaime, ir mieste gimė daugiau, negu mergaičių.
SANTYKINIAI DYDŽIAI
Santykiniai dydžiai – tai intensyvūs statistiniai rodikliai. Jie gaunami lyginant du absoliučius dydžius, kartais ir pačius santykinius dydžius. Santykiniai dydžiai tai yra dalmuo, gautas padalinus du statistinius dydžius ir charakterizuojantis kiekybinį sąryšį tarp jų.
Šiame skyrelyje paanalizuosiu dinamikos bazinius santykinius dydžius naudojant . Bazinius metus pasirenku 2001 metus ir pasirinkau bendrą gimusių skaičių.
Sdinamikos bazinis = •100 % = • 100 % = 95,2%
Sdinamikos bazinis = •100 % =...
Šį darbą sudaro 2015 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!