Bendravimas nėra paprastas dalykas jau vien dėl to, kad kito žmogaus, taip pat ir savęs paties, suvokimas nėra užbaigtas procesas. Nuolat kinta tiek suvokiamas, tiek suvokiantis žmogus.
Šiame procese paprastai dalyvauja mažiausiai du žmonės, ir kiekvienas is jų lygina, tapatina save su kitu. Žmogus bendraudamas tuo pačiu metu yra ir suvokimo objektas, ir subjektas. Šio proceso metu jis ne tik siekia išsiaiškinti, kokie yra kito žmogaus poreikiai, motyvai ir nuostatos, bet ir tai, kaip kitas žmogus pats suvokia savo poreikius, motyvus ir nuostatas. Kiekvienas bendravimo proceso dalyvis, vertindamas kitą, siekia sukurti tam tikrą elgesio ir jo priežasčių interpretavimo sistemą.
Socialinio suvokimo negalime laikyti visiškai objektyviu procesu, nes jam turi įtakos, netgi jį iškraipo, suvokiančio asmens poreikiai, nuostatos, interesai, stereotipai. Todėl tam, kad žmogus suvoktų adekvačiai, reikia vis naujų papildomų žinių.
Kito žmogaus suvokimas priklauso nuo suvokiančiojo asmenybės. Nesąmoningai savi bruožai, jausmai ir elgesio motyvai priskiriami kitiems - tai yra pasireiškia projekcija. Kaip pamenate, psichoanalitikai, kurie ir pradėjo vartoti šį terminą, kalbėjo apie neigiamą projekciją. Tuo tarpu geštalt teorijos atstovai teigia, kad žmonės priskiria kitiems ir teigiamus savo bruožus, jausmus, elgesio motyvus. Dažnai žmonės žavisi kitų teigiamomis savybėmis, kurių patys neprisipažįsta turį.
Socialinės percepcijos procese vyksta net keletas dalykų: bendras žmogaus suvokimas, jo priskyrimas tam tikrai socialinei kategorijai, įspūdžio apie žmogų susidarymas, elgesio priežasčių priskyrimas, sprendimo priėmimas.
2. Aptarti kas yra įvaizdis ir kaip jis kuriamas.
Suvokimas (percepcija) - tai pasaulio pažinimas per regos, klausos, uoslės ir kitus pojūčius. Ši sąvoka apima daugybę reiškinių, pradedant kokio nors fizinio dirgiklio poveikiu mūsų jutimo organams, baigiant pojūčio, kurį šis dirgiklis sukėlė, prasmės supratimu ir jo emociniu vertinimu. Pvz., išgirdę skambant durų skambutį, suprantame, kad kažkas pas mus atėjo, pajuntame džiaugsmą arba nerimą. Socialinis suvokimas - tai žmonių ypatybių jų elgesio motyvų tarpusavio santykių suvokimas. Abstrakčiau galima pasakyti, kad socialinis suvokimas - tai socialinės tikrovės vaizdo atkūrimas mūsų psichikoje. Socialinis...
Šį darbą sudaro 2705 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!