Socialinė tikrovė - požiūris į visuomenę, kaip objektyvų raktą, verčiantį paklusti, kuriantį mus.
• Istorinis;
• Antropologinis;
• Kritinis.
Istorinis socialinės tikrovės suvokimas. Sociologas turi stengtis suprasti reiškinį istoriškai, t.y. įžvelgti pokyčius, kuriuos reiškinys įgijo laikui bėgant, įvertinti tų pokyčių mastą ir radikalumą (pvz. nagrinėjant nusikalstamumo reiškinį, dera žinoti, kaip ši nusikalstamumo forma atrodė anksčiau, kaip ji kito, kokia tų pokyčių kryptis ir mastas).
Antropologinis socialinės tikrovės suvokimas. Sociologas turi gebėti objektyviai vertinti įvairių žmogaus gyvenimo organizavimo formų įvairovę suvokdamas, kad vakarietiškas gyvenimo būdas nėra niekuo pranašesnis už kitus.
Kritinis socialinės tikrovės suvokimas. Susijęs su raidos galimybėmis: sociologai turi būti pasiruošę nagrinėti alternatyvius ateities variantus, nes visuomenėje žmogus paklūsta jėgoms, veikiančioms kaip gamtos dėsniai. Telieka dėsnius pažinti ir pritaikyti savo reikmėms ir tikslams.
KONSTRUOJAMA TIKROVĖ
Socialinis konstrukcionizmas. Jo šalininkai teigė, kad tai, ką individai ir visuomenė suvokia ir supranta kaip tikrovę, yra individų bei grupių socialinės sąveikos reiškinys. Toks siekis ir noras paaiškinti socialinę tikrovę gali būti įgyvendintas nagrinėjant procesus, kuriais konstruojama tikrovė. Socialinio konstrukcionizmo tradicija jungia idėjas, kurios pabrėžia socialiai kuriamą socialinio gyvenimo charakterį, ir tai, kad žinojimas yra konstruojamas, dekonstruojamas ir rekonstruojamas.
Bergeris ir Luckmannas teigė, kad tikrovė yra socialiai konstruojama ir to pagrindas – institucionalizacija. Socialinio pasaulio reiškiniai yra tiek realūs, kiek apie juos žino žmonės.
SOCIOLOGINĖ VAIZDUOTĖ
Sociologinė vaizduotė - tai sugebėjimas matyti asmeninį žmonių gyvenimą ar atskiros tautos reiškinius platesniame socialiniame bei istoriniame kontekste.
Šį terminą pasiūlė JAV sociologas R. Millsas. Jo teigimu, individas gali suprasti savo patyrimą ir įvertinti savo likimą tik nustatydamas savo vietą jam tekusiame gyventi istoriniame laikotarpyje. Kitaip tariant, individas galįs geriau suvokti ir įvertinti savo galimybes tik suvokęs visų jį supančių individų gyvenimo galimybes. Pasak R. Millso, asmeniniai rūpesčiai ir viešos problemos iš dalies sutampa ir veikia vienos kitas, formuodamos platesnę socialinio bei istorinio gyvenimo struktūrą. Taigi sociologui yra įdomus kiekvienas reiškinys, kiekviena problema, su kuria susiduria žmonės, nes jos (tos problemos)...
Šį darbą sudaro 1942 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!