Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje yra žmonių, kuriems reikalinga socialinė globa ir rūpyba. Žmonės, kuriems reikalinga socialinė parama yra šeimos ar asmenys, kurie negali arba nesugeba pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu. Vieniši senyvo amžiaus žmonės, tėvų globos netekę vaikai, našlaičiai, asmenys, grįžę iš įkalinimo įstaigų arba piktnaudžiaujantys alkoholiu ar narkotikais, turinčios socialinių problemų šeimos turi teisę gauti pagalbą tiek socialinių paslaugų įstaigose, tiek asmens namuose. Socialinių paslaugų suteikimas ypač aktualus, nes poreikiai socialinėms paslaugoms turi tendenciją didėti.
Socialines paslaugas teikia specialios įstaigos priklausomai nuo socialinės problemos: globos namai, nakvynės namai, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai ir kt. Socialines paslaugas teikiančių įstaigų veiklą organizuoja bei vertina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tiesioginiai šių paslaugų organizatoriai pagal teritoriją yra savivaldybės. O tiesiogiai žmonėmis, kuriems reikalinga socialinė pagalba, rūpinasi socialiniai darbuotojai.
Šiame darbe aprašoma socialinių paslaugų tikslai ir uždaviniai, jų rūšys. Darbo objektu pasirinkta socialinė globa ir rūpyba Kauno mieste bei jos finansavimas.
Darbo tikslas – remiantis teoriniais literatūros šaltiniais ir statistiniais duomenimis, įvertinti socialinę globą ir rūpybą Kauno mieste. Tai yra, įvertinti ir pateikti pasiūlymus socialinės globos ir rūpybos padėčiai gerinti.
Darbo uždaviniai:
1. Išskirti bei aprašyti socialinės globos ir rūpybos tikslus, uždavinius bei pateikti statistinius duomenis.
2. Įvardinti Kauno Socialinio reikalų skyriaus veiklą ir funkcijas.
3. Įvertinti Kauno socialinio skyriaus finansavimą remiantis 2004 – 2006 metų duomenimis.
4. Pateikti išvadas ir pasiūlymus socialinės globos ir rūpybos padėčiai gerinti.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros pasirinkta tema analizė.
2. Antrinių šaltinių analizė.
3. Statistinių duomenų analizė.
1. TEORINĖ SOCIALINĖS GLOBOS SAMPRATA
Socialinė globa – nuolatinė asmens, dalinai negalinčio pasirūpinti savimi, priežiūra ir socialinė pagalba socialinėms paslaugoms.
Socialinė slauga – nuolatinė intensyvi asmens, turinčio sunkią negalią, priežiūra ir socialinė pagalba socialinėmis bei elementariomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis, kurias gali teikti socialinis darbuotojas ir jo padėjėjas, neįgijęs slaugytojo licencijos.
Socialinės paslaugos – tai socialinė pagalba asmeniui, dėl amžiaus, neįgalumo, ligos, socialinių problemų iš dalies ar visiškai netekusiam (neturinčiam) savarankiškumo ir...
Šį darbą sudaro 6664 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!