Skirtingose šalyse smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) sąvokos skiriasi, samprata ir jos vieta nuolatos keičiasi. Paprastai kiekviena šalis sukuria savo apibrėžimą SVV, atsižvelgdama į nacionalines, socialines ir ekonomines sąlygas. SVV skirtingai vertina ir skirtingi visuomenės sluoksniai: tie, kurie mažai arba visai nesusiję su smulkiu ir vidutiniu verslu, jam priskiria pvz. tik smulkius prekeivius.
c) yra savarankiška.
b) įmonės metinis pajamos neviršija 24 mln. litų ar įmonės turto balansinė vertė ne didesnė kaip 17 mln. litų;
c) yra savarankiška.
3. Mikroįmonė – tai įmonė, kuri atitinka šias sąlygas:
a) įmonėje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų;
b) įmonės metinės pajamos neviršija 7 mln. litų ar įmonės turto balansinė vertė yra ne didesnė kaip 5 mln. litų.
c) yra savarankiška.
Savarankiška įmonė – tai įmonė, kurios daugiau kaip ¼ kapitalo arba balsavimo teisių priklauso vienai ar kelioms bendrai veikiančioms įmonėms, kurios nėra smulkios ir vidutinės įmonės. Ši riba gali būti viršyta, jei įmonė priklauso investicinėms bendrijoms, taip pat fondams, kitoms specialioms institucijoms ar kitiems juridiniams asmenims, investuojantiems rizikos kapitalą į smulkias ir vidutines įmones.
Apibrėžiant smulkaus ir vidutinio verslo samprata, svarbu atsižvelgti į tai, kad verslas gali egzistuoti tokiomis formomis, kaip: IĮ, TŪB, KŪB, AB, UAB.
Individualioji (personalinė) įmonė (IĮ) – nuosavybės teisė priklauso fiziniam asmeniui ar keliems fiziniams asmenims bendrosios privatinės nuosavybės teise. Šios įmonės neturi juridinio asmens teisių ir jų turtas neatskirtas nuo įmonininko turto. Šio tipo įmonėms taikomi įstatymai, reguliuojantys valstybinės įmonės veiklą. Įmonė turi teisę verstis bet kokia gamybine ar komercine veikla.
Tikroji ūkinė bendrija (TŪB) – visiškos turtinės atsakomybės įmonė, įsteigta bendrosios jungtinės veiklos sutartimi sujungus kelių fizinių ar fizinių-juridinių asmenų turtą į bendrąją dalinę nuosavybę komercinei ūkinei veiklai ir turinti bendrą firmos vardą. Bendrijoje turi būti nemažiau kaip du ir ne daugiau kaip 20 narių. Jos nariai solidariai atsako visu savo turtu. Bendrijos steigimą, likvidavimą ir veiklą reglamentuoja šalies civilinis kodeksas, ūkinių bendrijų įstatymas ir bendrosios jungtinės veiklos...
Šį darbą sudaro 3519 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!