Sparčiai vystantis statybos pramonei, nuolat didėja ir reikalavimai statybinėms medžiagoms, kurių mechaninės savybės gana priklauso nuo naudojamų užpildų. Paprastai tariant, užpildas – tai inertiška medžiaga, kuria kažkas užpildoma. Užpildai yra statybinių kompozitų – įvairių betonų, sausųjų mišinių, skiedinių, glaistų, mastikų, klijinių medžiagų, polimerbetonių pagrindinė sudedamoji dalis.
2003 metais įsigaliojus naujiems ES standartams, betono ir skiedinio užpildams bei standarto skiediniams taikomiems standartų papildymams (2004 m.), atsirado naujų reikalavimų, lyginant su ankstesniais galiojusiais standartais. Nauji reikalavimai turi užtikrinti kompleksinius kokybės rodiklius, kuriuos privaloma vykdyti užpildų gamintojams.
Užpildams naudojamos beveik visos akmens uolienos ir daug kitų pramonės atliekų. Po pirminio perdirbimo, smulkinimo, plovimo, klasifikavimo šias žaliavas galima naudoti kaip užpildus arba jas dar reikia degti. Taip pat taikomi ir kitokie technologiniai procesai, kurių metu keičiama jų sandara ir savybės. Užpildų gamyba priklauso nerūdinių medžiagų pramonės šakai. Užpildų žaliava yra žvyras, smėlis ir rieduliai. Dirbtiniai užpildai gaminami perdirbus natūraliąsias uolienas, organiniai – gaunami ir iš pramonės atliekų.
Toliau darbe siekiama apžvelgti užpildų paskirtį bei savybes, plačiau išnagrinėti skiedinių bei betono užpildus.
1. UŽPILDŲ APIBŪDINIMAS, PASKIRTIS BEI SAVYBĖS
Kompozitinėms medžiagoms gaminti naudojamos rišančioji dalis (mineralinė arba organinė), užpildai, vanduo ir įvairūs priedai, suteikiantys galimybę kompozitui įgauti reikiamą formą ir savybes. Betono ir skiedinio užpildai sudaro apie 85 procentus jų masės. Tai gamtinės uolienos arba dirbtinės medžiagos.
Dažniausia užpildų gaunama iš gamtinių uolienų, kurios specialiai išžvalgomos, iškasamos ir perdirbamos: išvalomos, trupinamos, rūšiuojamos ir tiekiamos betonų, skiedinių, glaistų, plastmasių ir kitų statybos produktų gamintojams.
Gamtinės uolienos būna tankiosios ir akytosios. Tankiųjų uolienų užpildai naudojami sunkiesiems betonams ir skiediniams gaminti, o poringųjų uolienų lengvi – lengviesiems „ši1tiesiems“ betonams gaminti. Dažnai labai sunkiems betonams gaminti naudojami ir rūdiniai gamtiniai užpi1dai: magnetito, limonito, barito ir kt.
Užpildai gali būti susidarę gamtoje dūlėjant gamtinėms uolienoms: smėliui, žvirgždui. Jų grūdeliai būna įvairios formos: apskriti, plokšti ir pai1gi, paviršius – nuzulintas, nugludintas. Toks mišinys vadinamas žvyru. Žvyras yra skirstomas į stambiagrūdį...
Šį darbą sudaro 3742 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!