Referatai

Siurrealizmas ir jo atstovai

10   (1 atsiliepimai)
Siurrealizmas ir jo atstovai 1 puslapis
Siurrealizmas ir jo atstovai 2 puslapis
Siurrealizmas ir jo atstovai 3 puslapis
Siurrealizmas ir jo atstovai 4 puslapis
Siurrealizmas ir jo atstovai 5 puslapis
Siurrealizmas ir jo atstovai 6 puslapis
Siurrealizmas ir jo atstovai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Siurrealizmas – tai ne visai apibrėžta ir paliekanti liguistą įspūdį meno kryptis, kilusi iš dadaizmo. Pirmiausia pasireiškė poezijoje, kai 1919 m. literatai Luisas Aragonas, Andrė Bretonas ir Filypas Supolis išleido pirmąjį žurnalo “Literatūra” numerį. Taigi, siurrealizmas pradžią gavo literatūroje, tačiau labiausiai suklestėjo tapyboje.
Žymiausi siurrealistai: Salvadoras Dali, Maksas Ernstas, Žanas Arpas, Chuanas Miro, Renė Magritas, Yvas Tangi. Nors Džordžas de Kirikas pradėjo tapyti fantastinius paveikslus dar prieš atsirandant dadaizmui,jis taip pat yra priskiriamas prie siurrealistų.
Norint geriau suvokti siurrealizmo raidą, jo menines bei idėjines ypatybes, reikia peržvelgti keletą labiausiai charakteringų ir tuo pačiu skirtingų šios dailės krypties atstovų.
Būtent todėl svarbiausias mano šio darbo tikslas apžvelgti keletą siurrealizmo krypties atstovų ir jų kūrinių, kad geriau suprastume, kas tai per meno kryptis. Šiame darbe aš aptarsiu Džordžo de Kiriko, Renės Magrito ir Salvadoro Dali kūrybos vingius.
Rašant šį referatą daugiausiai rėmiausi šiomis knygomis: Tiju Vijrand’o knyga “Jaunimui apie meną” , taip pat Liongino Šepečio knyga “modernizmo metmenys”.Kiek mažiau pravertė Elinos Bernard parašyta knyga “Modernusis 1905-1945 m. menas.
Siurrealizme realios būtybės ir daiktai sudaro neįprastus derinius. Taip atsiranda įvaizdžiai, primenantys fantastinius regėjimus arba sapnus. Siurrealizme nėra jokios tvarkos ir protingos prasmės – viską lemia atsitiktinumas ir sapnai. Tokio meno atsiradimą daugiausia sąlygojo XX a. pradžioje paplitusi medicininė išvada, kuri aiškino, kad žmogaus dvasioje gimsta pirminės tamsiosios jėgos, siekiančios pajungti sąmonę ir žmogaus jausmus.
Siurrealizmo pirmtakė buvo Pirmojo pasaulinio karo metais Šveicarijoje atsiradusi grupuotė “Dada”. Jai priklausantys dailininkai.
“Dada” – tai bereikšmis žodis arba, tiksliau pasakius, galintis turėti daug įvairių, tarpusvyje nesusijusių reikšmių: Šventos karvės uodega, medinis arkliukas, vaikiškas tauškėjimas… Visais atvejais jis turėjo žymėti, pabrėžti tam tikros dailininkų grupės kuriamo meno daugiareikšmiškumą arba bereikšmiškumą.
,,Dada’’ grupė – tai įvairių tautybių dailininkai, pabėgę per Pirmąjį pasaulinį karą iš kariaujančių šalių, visų pirma iš Vokietijos ir Prancūzijos, į neutralią Šveicariją ir čia, Ciuriche, prisijungę prie menininkų kabareto “Voltero klubas”. Jame kartu su...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2266 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2266 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės referatas
  • 7 psl., (2266 ž.)
  • Word failas 23 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt