Nagrinėjant grandinę dažniausiai analizuojami signalai sklindantys grandine. Signalai yra sudėtingi ir šis procesas yra sudėtingas. Procesą galima labai supaprastinti jei panaudosime superpozicijos principą.
Superpozicijos principo esmė: signalai išskaidomi į sumą elementų komponenčių. Tos komponentės turi būti galimai paprastesnės ir vienodo pobūdžio. Vėliau nustatoma kaip pasikeičia kiekviena komponentė grandinėje. Sakome, kad randame grandinės reakciją į kiekvieną komponentę. Taigi vieno sudėtingo uždavinio sprendimą pakeičiame daugkartiniu elementarių uždavinių sprendimu. Ieškomas sprendinys: grandinės reakcija į sudėtingą virpesį apskaičiuojama kaip suma į kiekvieną komponentę.
Patys paprasčiausi sprendiniai gaunami kai virpesys suskaidomas į harmoninius virpesius. Šiuo atveju kiekviena komponentė yra harmoninis kosinusinis virpesys.
Taigi, norint žinoti kaip skirtingo dažnio harmoniniai virpesiai pasikeis grandinėje reikia nusistatyti grandines dažnines charakteristikas. Tai būtų charakteristikos apibūdinančios grandinės savybes kai į jas siunčiami skirtingo dažnio harmoniniai virpesiai.
Šioje dalyje aptarsime bendrąsias dvipolių ir keturpolių dažnines charakteristikas, išsiaiškinsime jų fizikinę prasmė ir paskirtį, nuosekliai išanalizuosime paprasčiausių grandinėlių dažnines charakteristikas, analizuosime rezonansinius procesus grandinėje, išsiaiškinsime keturpolių teiginius ir išnagrinėsim LC filtrų savybes.
Šiuolaikinės grandinės yra labai didelės ir jas kaip vieną visumą analizuoti sudėtinga, todėl jos suskaidomos į dalis (funkcinius vienetus). Tie funkciniai vienetai gali būti labai įvairūs, turėti du prisijungimo gnybtus, keturis, šešis.
Visos šitos grandinės vadinamos dvipoliais, keturpoliais, šešiapoliais. Žinant dvipolių ir keturpolių savybes galima analizuoti ir kitus daugiapolius. Todėl šiame skyriuje aptarsime bendrais bruožais dvipolių ir keturpolių dažnines charakteristikas, jų fizinę prasmę ir paskirtį.
1.1. Dvipolių dažninės charakteristikos
Dvipoliu vadiname grandinės dalį turinčia du prisijungimo gnybtus. Nežiūrint grandinės sudėtingumo tai iš esmės yra kompleksinė varža, kurioje bendruoju atveju gali būti varžų, talpų ir induktyvumų. Todėl jis supaprastintai žymimas kaip varža.
Taigi, dvipoliu pirmoje eilėje apibūdinama apkrova. Dvipoliu gali būti apibūdinamas ir signalų šaltinis. Signalų šaltinio pažymėjime dar būna ir EV šaltinis, tačiau reikia turėti omenyje, kad EV šaltinio varža lygi 0. Taigi, apkrova ir šaltinis yra dvipoliai, kurių pagrindinis parametras yra kompleksinė varža. Dvipolių kompleksinę varžą galima rasti žinant...
Šį darbą sudaro 4945 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!