Paskaičiuoti 52 karvėms tvartiniu laikotarpiu (X. 10 – V. 5 d.) šieno kiekį ir kultūrinių pievų (65%) bei ankštinių žolių žolyno (35%) plotus reikiamam šieno kiekiui paruošti, jei 1 karvei per parą duodama 1 kg. šieno skaičiuojant kiekvienam 100 kg. gyvulio kūno masės. Vidutinė 1 karvės masė – 530 kg.. Kultūrinių pievų derlingumas bus 190 cnt/ha, o ankštinių žolyno – 210 cnt/ha. Draudimo fondas - 15%.
2. Šieno pašarinė vertė ir maistingumas
Šienas - pagrindinis galvijų ir arklių stambusis pašaras. Jis ruošiamas iš kultūrinių bei natūralių pievų ir ganyklų žolės, iš ariamoje žemėje sėjamų daugiamečių varpinių bei ankštinių žolių. Šieno maistingumas ir cheminė sudėtis priklauso nuo jo rūšies, šienavimo laiko, meteorologinių sąlygų, džiovinimo būdo bei laikymo. Nepriklausomai nuo to, kokios rūšies esti šienas, svarbiausia, kad jis turėtų pakankamai gyvuliams reikalingų maisto ir mineralinių medžiagų. (3)
Šienas – tai tradicinis žiemos pašaras, labiausiai atitinkantis gyvulio fiziologines funkcijas. Jis energijos ir proteinų šaltinis Šiene esanti ląsteliena būtina galvijų didžiojo prieskrandžio mikroorganizmų gyvybinėje ir fermentinėje veikloje. Šienas taip pat paliko didžiojo prieskrandžio turinio rūgštingumą, gerina virškinamojo trakto veiklą. Šeriami šienu gyvuliai rečiau serga ketozėmis, nesutrinka šliužo veikla. Geros kokybės, neperaugusių žolių šienas stimuliuoja veršelių didžiojo prieskrandžio funkcinį vystymąsi. (4)
Dažniausiai šienas ruošiamas iš kultūrinių ir natūralių pievų bei ganyklų žolės, ariamoje žemėje pasėtų daugiamečių bei vienamečių varpinių, ankštinių žolių ar jų mišinių.
Šieno pašarinė vertė, maistingumas bei ėdamumas priklauso nuo daug veiksnių: a) žolyno botaninės sudėties; b) pjaunamų žolių vegetacijos tarpsnio; c) ruošimo technologijos; d) tręšimo; e) laikymo ir kt. (4)
Didelės įtakos šieno kokybei turi žolių botaninė sudėtis. Maistingiausios yra ankštinės bei varpinės žolės. Iš jų ar jų mišinių, augintų ariamose žemėse, kultūrinėse pievose ir ganyklose, pagamintas šienas yra maistingesnis už natūralių pievų ar ganyklų šieną. Todėl pievose reikia auginti tokias žoles, kurios ilgai išlieka, sudaro tankų žolyną, derlingos, gerai atželia, gyvulių noriai ėdamos.
Pagal žolyno botaninę sudėtį ir...
Šį darbą sudaro 4757 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!