Žymus rusų literatūros kritikas ir filosofas V. Belinksis yra pasakęs, jog „jaunystė žmogui duodama tik kartą gyvenime. Jaunystėje visi lengviau nei vėlesniame amžiuje pasiduoda viskam, kas kilnu ir gražu. Laimingas tas, kuris ligi senatvės išlieka jaunas, neleisdamas savo sielai atvėsti, sužiedėti, suakmenėti.“ Autorius šiais žodžiais akcentuoja sielos jaunystę, veržlumą, pabrėžia ne žmogaus išorę, o vidinį pasaulį. Tačiau šiame masinės kultūros, vartotojiškos visuomenės kontekste jaunystė, išorinis grožis yra traktuojami kaip pagrindinė ir svarbiausios vertybės, pamirštant brandos, išminties, patirties svarbą. Dabartiniu metu daug kalbama, diskutuojama apie „jaunystės kultą“, šio reiškinio pasekmės, todėl visų pirma norėčiau tiksliau apibrėžti, kas yra „jaunystės kultas“, dėl kokių priežasčių šis reiškinys susiformuoja visuomenėje ir kokią tai daro įtaką tokioje visuomenėje gyvenantiems.
„Jaunystės kultas“ dažniausiai apibūdinamas posakiu: „būk ar bent atrodyk nors kiek jaunesnis, nes tik jauni žmonės šio to verti“. Visuomenėje, kurioje dominuoja „jaunystės kultas“ yra idealizuojamos, svarbiausiomis laikomomis ne dvasinės vertybės, intelektiniai gebėjimai, tačiau akcentuojamas amžius, grožis, energija, žavesys. Tokioje visuomenėje svarbiausiu dalyku tampa jaunatviškai atrodyti, elgtis, bijoma senatvės bei įvairiais būdais stengiamasi ją nutolinti. Visame pasaulyje vyrauja tendencija, jog žmonija, visuomenė sensta. 1900 m. vidutinis gyventojų amžius Vakarų Europoje buvo 32 m., o tokių, kuriems būtų virš 65 m. buvo vos keturi procentai. Šiuo metu tokio amžiaus žmonės sudaro maždaug penktadalį visų gyventojų. Akceleracija pagreitino brendimą, tačiau pagerėjusios gyvenimo sąlygos ir tobulėjanti medicina atitolino mirtį. Taigi iškyla du paradoksai – visų pirma, kuo labiau visuomenė sensta, tuo stipriau garbinama jaunystė, antra, bręstama anksčiau, tačiau senstama vėliau. Taigi pagrindinės priežastys, kodėl visuomenėje toks gajus „jaunystės kultas“ galėčiau įvardinti pailgėjusią žmogaus gyvenimo trukmę, visuomenės vertybių transformaciją, besikeičiančius žmonių vertinimo standartus. Tačiau, mano nuomone, šis reiškinys yra itin neigiamas ir sukelia nemažai problemų tiek visai visuomenei, tiek ir kiekvienas individui atskirai. Galima įvardinti tris tokių neigiamų pasekmių grupes – tai pasireiškiančios įvairios diskriminacijos formos, karštligiškas senatvės neigimas ir vengimas,...
Šį darbą sudaro 1043 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!