Referatai

Senovės Graikija

10   (2 atsiliepimai)
Senovės Graikija 1 puslapis
Senovės Graikija 2 puslapis
Senovės Graikija 3 puslapis
Senovės Graikija 4 puslapis
Senovės Graikija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Geografinė padėtis - balkanų pusiasalis. GRAIKŲ KULTŪRA: Architektūra
Mokslininkai: Archimedas, Pitagoras, Herodotas, Hipokratas. Filosofai: Demokritas, Talis, Sokratas, Platonas, Aristotelis. Olimpinės žaidynės. Teatras. Literatūra: Hesiodo poemos ?Teogonija", "Darbai ir Dienos". Technika, raštas. DIEVAI: Dzeusas, Afroditė, Atėnė, Poseidonas, Tichė, Artemidė, Nikė, Hadas, Hermis, Hera, Temidė, Hefaistas, Demetra, Gaja, Dionisas, Moiros, Apolonas. Didžioji graikų kolonizacija. Graikų - persų karai: Maratono mūšis, Mūšis prie Termopilių, Salamino jūrų mūšis. Delo sąjunga.

Ištrauka

Tai buvo jūrinė civilizacija.
Geografinė padėtis - balkanų pusiasalis.
Sąlygos verstis žemės ūkio nebuvo itin palankios. Beveik nėra miškų. Graikai augino ir garsėjo vynuogynais ir alyvuogėmis.
Architektūra.
Pirmosios šventyklos buvo statomos iš medžio arba nedegtų plytų, vėliau iš akmens. Graikai išrado kėlimo prietaisus t.y. skridinius ir skrysčius. Jais naudojantis galėdavo kelti 30 t sveriančius akmenis.
Graikų architektūroje vyravo du pagrindiniai stiliai: dorėninis ir jonėninis. Dorėninis stilius yra formalus ir asketiškas. Tuo tarpu jonėnis stilius yra puošnesnis, vėliau jį modifikavus buvo gautas korintinis stilius, kuris buvo dar puošnesnis už savo pirmtaką.
KOLONOS  dorėninės  jonėninės  korintinės.
Mokslininkai.
• Archimedas (mokslininkas universalas - matematikas, fizikas, išradėjas - imžinierius, astronomas ir filosofas, labiausiai žinomas Archimedo dėsniu mechanikoje apie jėgą, veikiančią panardintus kūnus, taip pat išradęs sraigtą irigacijoje)
• Pitagoras (filosofas ir matematikas, jo vardas tradiciškai siejamas su Pitagoro teoremos suformulavimu)
• Herodotas (istorikas laikomas istorijos mokslo pradininku)
• Hipokratas (gydytojas, atsisakęs religiško požiūrio į ligas, daugiausiai dėmesio skyręs profilaktikai ir diagnostikai. Medikų duodama Hipokrato priesaika išliko iki šių dienų, tačiau tikėtina, kad ši priesaika nėra sukurta Hipokrato)
Herodotas Hipokratas
Filosofai.
• Demokritas (Parašė apie 70 etikos, fizikos, matematikos, astronomijos, filosofijos, technikos ir kt. veikalų, išliko apie 300 fragmentų. Demokritas teigė kad, egzistuoja tik atomai (būtis) ir tuštuma (nebūtis). Atomai - nedalomos ir nekintančios, tuštumoje judančios materialios dalelės, kurios skiriasi forma, dydžiu, svoriu, padėtimi)
• Talis (Vakarų filosofijos istorikai Talį apibūdina kaip pirmąjį graikų filosofą. Senovės graikai jį tradiciškai laikė žmogumi, įvykdžiusį perėjimą nuo mitinio mąstymo prie loginio. Teigė,kad pasaulis sudarytas iš žemės, vandens, ugnies ir oro)
• Sokratas (stengėsi paaiškinti, kaip žmogus turi siekti gėrio, grožio ir tiesos. Aukščiausia gėrio apraiška laikė etines vertybes, o jų pažinimą - būtina dorovingo elgesio sąlyga)
• Platonas (objektyvinio idealizmo pradininkas. Sokrato mokinys, būdamas 40 metų Atėnuose įkūrė filosofijos mokyklą, vadinamąją Platono Akademiją. Parašė apie 30 filosofinių dialogų)
• Aristotelis (Platono mokinys, davęs pradžią logikos mokslui)
1. 2. 3. 4. 5. 5. 5.
1. –...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 917 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (917 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos referatas
  • 5 psl., (917 ž.)
  • Word failas 816 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt