Daugelis religijų (tarp jų - visos judaistinės kilmės religijos – islamas, judaizmas ir krikščionybė) homoseksualų ar biseksualų elgesį iki šiol laiko nuodėme. Kai kurios iš religijų homoseksualumą bei biseksualumą traktuoja kaip asmens pasirinkimą. Šiose religijose laikoma, kad homoseksualai pasirenka nuodėmingą gyvenimą, kai nusprendžia turėti seksualinių santykių su tos pačios lyties asmenimis. Romos katalikų bažnyčia šiuo metu pripažįsta skirtingų lytinių orientacijų egzistavimą, tačiau remdamasi homoseksualių santykių reprodukcijos stokos argumentu reikalauja susilaikymo nuo tokių santykių,. Pagal dabartinę bažnyčios doktriną, biseksualūs asmenys privalo apsiriboti tik heteroseksualiais santykiais; jų homoseksualūs potraukiai tėra „išmėginimas“.
Lietuvoje atviros diskusijos apie seksualumą ar lytinę orientacija vis dar sukelia prieštaringas reakcijas: nuo paprasčiausio nepadorumo ar gėdos iki labai kategoriškų ir drastiškų pasisakymų. Ši tema, glaudžiai susijusi su labai privačiais ir asmeniškais žmonių išgyvenimais išlieka viena jautriausių daugelyje pasaulio visuomenių. Dažnai ji būna apipinta kompleksais, neracionaliomis ir nepagrįstomis baimėmis. Tačiau kalbėti apie tai būtina, visų pirma dėl to, kad seksualinis identitetas, su juo susiję emociniai potraukiai, būdingi kiekvienam brandžiam žmogui. O nuo kiekvieno žmogaus gerovės, saugumo ir jaučiamos pagarbos jausmo priklauso ir visos visuomenės gerbūvis.
Požiūris į homoseksualius žmones įvairiais laikotarpiais ir įvairiose kultūrose buvo skirtingas. Senovės Graikijoje, pavyzdžiui, homoseksualumas buvo visiškai normalus reiškinys. Kai kuriose visuomenėse, pvz.: Spartoje, tam tikrose situacijose homoseksualumas netgi buvo skatinamas. Vėliau Europoje homoseksualumą imta laikyti iškrypimu bei psichine liga, kurią gydydavo psichiatrai. Tam tikrais istorijos etapais homoseksualumas tapdavo neapykantos objektu visuomenėse, sprendžiančiose politines arba socialines problemas. Tokiu pavyzdžiu gali būti nacių vykdytas masinis homoseksualių asmenų naikinimas arba baudžiamasis persekiojimas sovietinėse totalitarinėse visuomenėse.
Žinant daugelį pasaulio visuomenių įsišaknijusius mitus ir stereotipus, suprantama, kad ne visur į šiuos klausimus pradėta drąsiai ieškoti atsakymų. Nors absoliučioje daugumoje pasaulio valstybių homoseksualūs santykiai nebelaikomi nusikalstamais, tačiau tik nedidelė dalis šalių ryžosi tolimesniems žingsniams – homoseksualių porų partnerystės ir santuokos įteisinimui. Toliau trumpai apžvelgiama homoseksualių asmenų teisių pripažinimo ir apsaugos raida.
Antroje XX amžiaus...
Šį darbą sudaro 3948 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!