Šeima dėl savo atliekamų funkcijų, tokių kaip giminės pratęsimas, ekonominių teisių suteikimas, atsakomybės nustatymas ir kitų yra laikoma svarbiausia visuomenės dalimi. Šeimos svarba ir vertybinis įvertinimas suformuluotas ir svarbiausiame teisės akte – Lietuvos Respublikos Konstitucijoje: “Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas” (38 straipsnio 1 dalis).
Teisė reglamentuoja žmonių tarpusavio santykius, siekdama juos harmonizuoti ir socializuoti. Šeimos santykiai taip pat yra reguliuojami teisės normomis. Visuose tarptautiniuose teisės aktuose, ginančiuose žmogaus teises ir laisves, pažymima, kad asmens teisė į šeimos gyvenimą yra neliečiama. Bet motyvuotai galima teigti, kad šeima negali būti absoliučiai privati, nes dažniausiai būna neatsiejama nuo labiausiai, socialiai pažeidžiamų asmenų – vaikų - interesų. Šeima taip pat yra viešo teisinio reguliavimo dalykas priklausomai nuo to, kiek šis institutas pažeidžia subjektines jo šalių teises.2 Tad akivaizdu, kad svarbu teisiškai apibrėžti šeimos sąvoką, ypač dabar, kai matomas naujų šeimos formų pagausėjimas. Šeimos sąvokos legalizavimo aktualumą rodo ir neretai teisinių konsultacijų metu (taip pat ir internetinių) užduodami klausimai apie šeimos sąvokos apibrėžimą ir jos sudedamąsias dalis.
Todėl nagrinėdami tarptautinius bei Lietuvos Respublikos aktus aptarsime juose įtvirtintas šeimos sąvokas, taip pat kaip ši sąvoka apibrėžiama mokslinėje, o atskirai imant, ir teisinėje literatūroje. Nagrinėdami šeimos teisės problemas apie šeimos sąvoka rašė P. S. Vitkevičius, V. Resencevas, P. Rasimavičius ir kiti autoriai. Visi autoriai nagrinėjantys šeimos institutą sutinka, kad vienas žmogus – dar ne šeima. Šeima galime vadinti tik žmonių grupę.
Šio darbo tikslas - išsiaiškinti šeimos sąvokos prasmę ir jos legalizavimo reikalingumą. Šiam tikslui pasiekti išsikeliame tokius uždavinius: 1. Priežasčių, lemiančių šeimos raidą ir naujų šeimos formų atsiradimą, nustatymas; 2. Šeimos ir santuokos institutų skirtumų įvardijimas; 3. Šeimos sąvokos įtvirtinimo teisės aktuose apžvalga; 4. Šeimos sąvokos legalizavimo reikalingumo pagrindimas arba paneigimas.
Šiame darbe naudojami teoriniai apibendrinimo, dokumentų analizės, abstrakcijos, indukcijos metodai.
Šeima – svarbiausias visuomeninis vienetas. Ji laikoma pagrindine visuomenės ląstele. „Šeima yra ankstesnė ir būtinesnė negu valstybė“ (Aristotelis). Ji...
Šį darbą sudaro 8683 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!