...kada Lietuvos priešakyje atsistojo visateisis šalies šeimininkas, demokratingai išrinktas Steigiamasis Seimas, mūsų valstybės organizacija pasiekė pilnos demokratingos valdymo formos.
Seimas renkamas visuotiniuose rinkimuose, kad šalies gyventojai turėtų savo atstovus valdžioje – panašius į save, o gal ir geresnius ir galėtų jais pasitikėti. Rinkti ar būti renkami gali tik Lietuvos piliečiai, nes tik jie geriausiai pažįsta savo valstybės gyventojų rūpesčius, interesus.
Parlamentarai – tai tautos atstovai, kuriuos įgaliojame ieškoti geriausių sprendimų, atsispindinčių priimamuose įstatymuose.
• Kokia yra Seimo samprata. Seimas - valstybinės valdžios atstovaujamoji institucija Lietuvoje.
• Kokia yra Seimo struktūra. Vadovaujantis Konstitucijos 76 straipsniu, Seimo struktūrą ir dabo tvarką nustato Seimo statutas, turintis įstatymo galią. Kokie yra Seimo vadovai, Seimo komitetai ir komisijos, frakcijos, Seimo valdyba, Seniūnų sueiga bei kokios yra pagrindinės jų funkcijos.
• Trumpai apžvelgsiu kokios yra pagrindinės Seimo funcijos. Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija jų yra netgi 20.
• Kokia yra Lietuvos Respublikos Seimo sudarymo tvarka.
• Trumpai apžvelgsiu Seimų raidą nuo XX amžiaus pradžios iki dabartinių laikų.
II. SEIMŲ RAIDA
Nuo seniausių laikų žmonių kartos bandydavo ieškoti sprendimų, dalydamiesi žemę ar vandenį, statydami miestus, ieškodami iškasenų, varžydamiesi, kas gamina geresnius daiktus ir kas gali geriau prekes parduoti, kurdami informacijos technologijas. Ir nuo seniausių laikų žmonės kariaudavo, bet ginklais neišspręsdavo jokių problemų – tik palikdavo aukų ir suirutes. Europoje atsirado žodis „parlamentarizmas”, reiškiantis susikalbėjimą – ir tai pasirodė kur kas patogesnis būdas, tariantis, ginčijantis, rasti sprendimus – kaip ir kokius ateities gyvenimo sprendimus priimti.
Lietuvos parlamentas, pramintas Seimu, atsirado iš didikų sueigų, į kurias jie rinkdavosi patarti Didžiajam Kunigaikščiui, o tam tikrais atvejais – ir išrinkti Didįjį Kunigaikštį. Suprantama, kad tais laikais ir gimti bajoru jau buvo privilegija, kadangi užaugęs toks vyras galėjo dalyvauti sprendžiant valstybės reikalus.
Remiantis Lietuvos Respublikos parlamentarizmo raidos istoriniais šaltiniais ir moksliniais darbais, Steigiamasis Seimas (1920 – 1922 metai) kūrė valstybės pagrindus, nustatė valdžios ir valdymo formą, jo darbą tęsė kiti Seimai: I-asis Seimas (1922...
Šį darbą sudaro 4380 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!