Referatai

Saulė, Saulės sistema

9.0   (2 atsiliepimai)
Saulė, Saulės sistema 1 puslapis
Saulė, Saulės sistema 2 puslapis
Saulė, Saulės sistema 3 puslapis
Saulė, Saulės sistema 4 puslapis
Saulė, Saulės sistema 5 puslapis
Saulė, Saulės sistema 6 puslapis
Saulė, Saulės sistema 7 puslapis
Saulė, Saulės sistema 8 puslapis
Saulė, Saulės sistema 9 puslapis
Saulė, Saulės sistema 10 puslapis
Saulė, Saulės sistema 11 puslapis
Saulė, Saulės sistema 12 puslapis
Saulė, Saulės sistema 13 puslapis
Saulė, Saulės sistema 14 puslapis
Saulė, Saulės sistema 15 puslapis
Saulė, Saulės sistema 16 puslapis
Saulė, Saulės sistema 17 puslapis
Saulė, Saulės sistema 18 puslapis
Saulė, Saulės sistema 19 puslapis
Saulė, Saulės sistema 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Saulė ir viskas, kas juda aplink ją, sudaro SAULĖS SISTEMĄ. Didžiausi kūnai, judantys aplink saulę, yra Planetos. Planetos skrieja aplink saulę, veikiamos jos traukos. Lyginant su žvaigždėmis, planetos labai mažos. Jos nepalyginamai arčiau Žemės. Todėl penkios iš jų - Venera, Jupiteris, Saturnas, Marsas ir Merkurijus - matomos plika akimi. Visos planetos, tarp jų ir Žemė, yra rutulio formos. Kaip ir Žemė, jos pačios nešviečia. Didžausios Saulės sistemos planetos - Jupiteris, Saturnas, Uranas ir Neptunas - neturi kieto paviršiaus, tad juose nusileisti nėra galimybės. Jupiterį, Saturną, Uraną ir Neptūną gaubia labai tankus dujų sluoksnis - atmosfera. Taigi, Saulės sistemą sudaro: Saulė, aplink ją skriejančios planetos ir aplink jas skriejantys palydovai, asteroidai, kometos, meteoroidai, tarpplanetinė medžiaga, šių objektų gravitacinis, spinduliavimo ir magn. laukai. Planetų sistemos matmenys, matuojami tolimiausios Plutono planetos orbitos skersmeniu, vidutrniškai lygūs ~12 mlrd. km (80 av). Planetų sistemą už 35-200 av gaubia Koiperio kometoidų diskas, o už 20-200 tūkst. av - sferinis Orto kometų debesis. Šio debesies išorinis kraštas sutampa su nuotoliu, kuriame Saulės gravitacijos jėga susilygina su artimiausių žvaigždžių gravitacijos jėga. Visų Saulės sistemos kūnų masė lygi 2·1030 kg; 99.85% šios masės sutelkta Saulėje (lent.). Planetos skrieja aplink Saulę elipsinėmis orbitomis, kurių plokštumos pasvirusios mažu kampu į ekliptiką; didžiausią posvyrį į ekliptiką (17.15) turi Plutono orbita. Saulės sukimosi apie ašį ir planetų skriejimo aplink Saulę kryptys sutampa. Artimiausių žvaigždžių atžvilgiu Saulės sistema juda 19.7 km/s greičiu Heraklio žvaigždyno kryptimi. Aplink Galaktikos centrą Saulės sistema skrieja beveik apskritimine orbita 220 km/s greičiu; orbitinis periodas ~230 mln. m. Saulės sistemos kūnų masės ir skersmenys Skaičius Bendra masė (Žemės masės vienetais) Skersmuo (km) Saulės 1 332 959.5 1 392 530 Planetų 9 456 3000-142 600 Palydovų 63 0.12 10-5260 Asteroidų ~6000 0.001 1-1020 Kometoidų 1012 100 150 Meteoroidų ~10-6

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5711 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
22 psl., (5711 ž.)
Darbo duomenys
  • Astronomijos referatas
  • 22 psl., (5711 ž.)
  • Word failas 271 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt