1. Gimė žemaičių bajorų šeimoje, Medingėnų dvare netoli Rietavo.
2. Kuklumas – esminis rašytojos bruožas. Visuose fotoportretuose nesišypsančios, kietai suspaustos lūpos liudija ryžtą, atsakomybę ir susitvardymą, užgniaužtus jausmus.
3. Jos vaikystė ir jaunystė prabėgo Žemaitijos dvaruose – Labūnavoje, Užventyje, - kurių aplinka ir formavo pasaulėjautą ir kūrybą.
4. Ypač buvo mylimas Užvenčio dvaras su ūksmingomis liepų alėjomis, senu malūnu, Venta, netoliese ošiančia Želvių girele, medine bažnyčia, kapinynu. Šiame dvare prabėgo laimingiausios jos dienos, kai visa šeima dar buvo kartu, kur pirmąsyk patyrė kūrybos džiaugsmą.
5. Mažoji Marija turėjo itin glaudų ryšį su motina, kurią net ir suaugusi rašytoja vadino mamate – reta žemiška forma. ,,Mano motina buvo beveik šventa – kantrybės, savęs atsižadėjimo idealas, visados pilnai sutinkanti su Dievo valia, labai maldinga‘‘, - rašė Marija Pečkauskaitė.
6. Ir pati Marija daug perėmė iš mamos:
• meilę žmonėms, ypač nuskriaustiesiems, nelaimingiems,
• nuolankumą,
• atlaidumą,
• geranoriškumą
• rūpestingumą
• polinkį į meną, ypač muziką (motinos sesuo buvo profesionali pianistė).
7. Marija buvo itin muzikali, galvojo apie pianistės karjerą, tačiau atmetė šią galimybę kaip nerealią dėl finansinės padėties ir neišvengiamo atotrūkio nuo gimtinės.
8. Rafinuota aplinka, išsilavinę tėvai, knygų kolekcijos, namų mokytojai ir viskuo aprūpinta buitis leido Marijai puoselėti dvaro panelei tinkamus pomėgius – ilgas valandas skaityti, gėliauti, maudytis, čiuožinėti ir jodinėti.
9. Nuo mažens Marija kalbėjo lenkų kalba, lenkiškai parašė ir pirmuosius kūrinius, bet jau būdama aštuoniolikos suvokė, kas yra gimtoji kalba, apgailestavo gerai nemokanti lietuviškai.
10. Jaunai mergaitei didelį poveikį darė dar tada gimnazistas Povilas Višinskis: iš jo mokėsi lietuvių kalbos, jo dėka tapo karšta Lietuvos patriote, demokrate.
11. Povilas skatino Marijos kūrybines galias. Būsimoji rašytoja ėmė nuosekliai mokytis lietuvių kalbos, kad galėtų ne tik ja susišnekėti buitinėje aplinkoje kaip ligi tol, bet ir ją vartoti visose gyvenimo srityse, o svarbiausia – kūrybos procese rašyti.
12. Šatrijos Raganos slapyvardis taip pat buvo pasiūlytas Povilo.
13. Marija perrašinėdavo žemaitiškas dainas ir skaitydavo tarnaitėms lietuviškus kūrinius.
14. Laiškuose Povilą Marija vadino broleliu,...
Šį darbą sudaro 1743 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!