Gyvename XXI amžiuje, spartėja gyvenimo tempas, kuriasi naujos idėjos, teorijos. Žmonės stengiasi visur suspėti ir kartais, net nesustoja pagalvoti: kam reikia to skubėjimo? Ar gerai elgiasi priimdami naujas, postmodernias sroves? Visuomenės moralinės nuostatos kinta, žmonių sielos ir vertybės dažnai tampa vis skurdesnės. Santuoka Kokią reikšmę, kaip vertybė, šiandien turi šis žodis? Ar tai jau pasenusi, nebereikalinga vertybė? Norėdama daugiau sužinoti, kaip keitėsi vedybų reikšmė nuo XIX amžiaus iki šių dienų, pasirinkau temą: ,,Santuokos reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje”. Analizavau kaip keitėsi vedybų reikšmė, kas turėjo įtakos pokyčiams.
Tikslas- išsiaiškinti visuomenės požiūrį i santuoką.
1. Palyginti, kaip pasikeitė požiūris į santuoką.
2. Išsiaiškinti, ar vedybos reikalingos.
3. Sužinoti, kodėl žmonės tuokiasi/nesituokia.
4. Palyginti senosios kartos ir jaunosios kartos požiūrius į santuoką.
5. Įvertinti visuomenės vertybių pasikeitimus.
6. Išsiaiškinti, kodėl mažėja vedybų skaičius.
Metodas: mokslinės teorinės literatūros analizė
Kai santuokos reikšmė yra krizės būsenoje, labai svarbu nenusigręžti nuo šios problemos ir stengtis išsiaiškinti, kodėl santuoka tampa nebereikalinga, nebeturi vertės. Visų pirma norėčiau apibrėžti santuokos sąvoką, pasinaudojant Jolantos Reingardienės citata: ,, Šeimos santykiai, kaip bendro gyvenimo pagrindas, yra paremti įforminimu. Santuoka – tai socialiai pripažintas papročių, ritualų ir teisinių normų darinys. Teisiškai santuoka Lietuvoje yra apibrėžiama kaip įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. Lietuvoje santuoką leidžiama sudaryti tik su skirtingos lyties asmeniu.
Kiekviena kultūra turi normas ir tradicijas, nustatančias santuokos ir seksualinių partnerių pasirinkimo apribojimus. Sutuoktinio pasirinkimą paprastai lemia dvi universalios normos, kurių tikslas integruoti vidinį šeimos gyvenimą su išoriniais visuomenės poreikiais ir lūkesčiais (J. Reingardienė ,,Sociologija”, 2004. Kaunas. p. 235).
Kyla klausimas, kodėl dviejų skirtingų lyčių asmenys nebenori tuoktis? Kur slypi problema? Gal žmonės vengdami santuokos, galvoja, jog išsaugos savo laisvę, privatumą? Kokie veiksniai įtakoja santuokos skaičiaus mažėjimą? Ką būtų galima padaryti, kad santuokos reikšmė taptų svarbesnė? Norint atsakyti į šiuos klausimus, reikėtų pabandyti išsiaiškinti priežastis.
• Pasikeitė santuokos reikšmė
Kad tuo įsitikintume, pakanka pažvelgti gerą dešimtmetį atgal. Jaunų porų...
Šį darbą sudaro 2609 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!