Rašiniai

S. Botičelis "Veneros gimimas"

9.0   (2 atsiliepimai)
S. Botičelis "Veneros gimimas" 1 puslapis
S. Botičelis "Veneros gimimas" 2 puslapis
S. Botičelis "Veneros gimimas" 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Veikiami visų pirma Florencijoje ir Venecijoje vis aktyviau besireiškiančių humanistų, žymiausi Italijos menininkai savo kūryboje pradėjo naudoti iki tol uždraustas legendas iš antikos mitų pasaulio, šalia kitų romėnų dievų išaukštindami meilės deivę Venerą. Vienas pirmųjų tokių menininkų buvo florentietis Sandro Botičelis (1444-1510). Jis jau nebebuvo svajingas jaunuolis, kai vaizduojamojoje dailėje išdrįso antram gyvenimui prikelti ikikrikščioniškąjį dievų pasaulį ir jo mitus, ir pavaizduoti juos savo sieninėje tapyboje. Atsižvelgiant į tuo metu vyravusią bažnytinę-feodalinę pasaulėžiūrą, tai buvo neįprasta. Pasirinkdamas šią tematiką Sandro Botičelis pasielgė labai drąsiai. Galbūt jis nebūtų ryžęsis tokiam žingsniui, jei ne poetai, kurie buvo labai vertinami Florencijos pasaulietinių valdovų, savo darbais, pripažintais tarp aukštesniųjų valstybės sluoksnių, nebūtų jam pramynę tako. Tai sutvirtino naują Botičelio patyrimą, jis nebebijojo aukščiausiosios bažnytinės valdžios kritikos pasekmių. Be abejonės, jo ketinimas kurti kitokio turinio dailę buvo lengviau įgyvendinamas ir dėl jo gerų santykių su Lorenco de Medičiu, tuometiniu Florencijos valdovu, kuris buvo jam palankus. Galiausiai Botičelio bandymą paskatino dar ir valstybės valdymui įtakos turintys humanistai, kurie neslėpė susižavėjimo Antikos grožiu ir idėjomis. Daugelis labiau vertino išminčių knygose perteiktas mintis nei Biblijos istorijas.
Apie 1477/78 metus Sandro Botičelis nutapė pirmąjį italų dailės istorijoje Veneros paveikslą, pavadinęs jį „Pavasariu“, kuriame vaizduoja pavasario šventę Veneros karalystėje. Šiame poetiškame fantazijų paveikslo centre vaizduojama natūralaus dydžio deivė Venera. Virš jos galvos skraido mažas Amūras, besiveržiantis prie savo motinos, meilės deivės. Jai iš dešinės stovi pavasario deivė Flora apsivilkusi gėlėmis papuošta suknele, nuo kurios ant pievos ji barsto gėles. Prie jos su gėlės žiedu lūpose lenkiasi mergaitė, vardu Zefyra. Šalia Veneros, iš kairės, stovi trys Gracijos ir Merkurijus, prekybos dievas. Venera ir kiti dievai apsirengę florentietiškais rūbais, kurie – lengvi, plazdantys ir permatomi – labiau apnuogina nei pridengia. Moteriškų figūrų vaizdavimas šiame paveiksle buvo perimtas iš Florencijos humanistų, kurie savo mokyme nuolat bandė susieti Antikos idėjas su krikščioniškuoju tikėjimu. Jie meilės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 794 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (794 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės rašinys
  • 3 psl., (794 ž.)
  • Word failas 30 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt