Menas, būdamas savita profesinė veikla, reikalauja iš žmogaus tam tikro pasirengimo, nemenkų vidinių pastangų ir, aišku, talento prielaidų, kurios gali būti daugiau ar mažiau išugdytos talkinant mokyklai ar visai savarankiškai. Kūrybinis menininko potencialas yra ne koks nors pastovus dydis, bet kintamas , dinamiškas.
Tačiau ne kiekviena žmogiška būtybė linksta prie meninės veiklos ir tinka meninei veiklai. Tai pirmiausia lemia ne jos noras ar pasirinkimas, o tam tikri įgymiai, psichinė struktūra, kuri, esant palankiai visuomenės gyvenimo ir kultūros dirvai, laiduoja dideles menines žmogaus galimybes.
Kiekviena meninė individualybė atsineša iš vaikystės turtinga psichinį pasaulį. Jai lygiai yra būdingi ir sąmoningi potraukiai, ir aktyvi pasąmonės veikla.Tokiam žmogui bręstant, jo mąstymui, intelektui ir praktiniams interesams nepavyksta nustebinti pasąmonėje glūdinčių potencijų. Menininkas panašiai kaip vaikas yra ,, atviras“ išoriniam pasauliui, bet kartu jis ,,atviras“ ir vadinamajai archetipiniai realybei, t.y. tiems jausmams, potraukiams ir vaizdiniams, kurie iš pasąmonės iškyla į sąmonės sferą. Kūrybiškoje prigimtyje visa tai, kas, atrodytų, priklauso tik jai pačiai, turi tiesioginį ryšį su žmonių bendrijos gyvenimu. Menininkų kūrybos impulsų užuomazgos atsiranda ankstyvojoje jaunystėje, kai kada ir pačioje vaikystėje. Jo individualybės brendimas, raiška vyksta šiek tiek kitaip negu eilinių praktinės veiklos žmonių. Menininkas kaip kūrėją iš kitų žmonių išskiria savita jausena ir galvosena, ypatingas, plastiškas vidinis gyvenimas, kuriame deramą vietą užima ankstyvosios ir vėlyvosios vaikystės įgūdžiai ir išgyvenimai, kartais išliekantys iki gyvenimo galo, taip pat niekuomet nenutrūkstantis ryšys su visai žmonijai bendrais siekiais ir idealais.
Bet kiekvienam menininkui pradžioje tenka kuo nors sekti, imituoti vienų ar kitų menininkų manierą, stilių, sujungti savo pastangas su atitinkamai kultūros sričiai priklausančių žmonių pastangomis. Iš pradžių jam tenka nuodugniai įsisąmoninti esamus kultūros kanonus, galiojančius konkrečiu momentu toje visuomenėje, kurioje jis gyvena. Integruoti kultūros kanonus jis gali dvejopai - savarankiškai ir padedamas tam tikrų meno mokyklų.
Kiekviena meno šaka reikalauja iš būsimo menininko atitinkamo lygmens profesinio pasirengimo, tam tikros patirties, minimalaus bendrojo išsilavinimo,...
Šį darbą sudaro 2130 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!