1. Susipažinti su Antano Gudaičio gyvenimo aprašymu ir jo menine veikla.
1. Pąžinti Antaną Gudaitį kaip dydijį XX a. Lietuvos menininką ir pedagogą.
Hipotezė: Per 45 pedagoginio darbo metus dailininkas pats išugdė daug žymių Lietuvos tapytojų.
2. Sužinoti apie Antano Gudaičio kūrybos parodą Radvilų rūmuose parengta jo šimtmečio progai.
Hipotezė : Lietuvos dailės muziejus liepos 5 dieną sostinės Radvilų rūmuose atidarė A. Gudaičio jubiliejinę apžvalginę parodą “Išsilaisvinimas”.
3. Sužinoti išsamiau apie A. Gudaičio parodos pobūdį ir sampratą.
Hipotezė : Parodoje, skirtoje dailininko gimimo 100-mečiui, eksponuojama 125 paveikslai, 75 grafikos atspaudai ir piešiniai, 14 teatro dekoracijų ir kostiumų projektų bei kitkas.
4. Sužinoti šiek tiek informacijos apie edukacinius užsiėmimus moksleiviams.
Hipotezė : Į magiškąjį A. Gudaičio tapybos pasaulį moksleiviai kviečiami įsigilinti užsiėmimuose atliekant specialias užduotis.
5. Sužinoti apie Vilniuje planuojamą pastatyti A. Gudaičio galeriją.
Hipotezė : Gudaičio galerija kaip nacionalinio Lietuvos dailės muziejaus padalinys taps nauja polifunkcine meno institucija, ne tik saugančia ir aktualizuojančia dailininko ir jo amžininkų kūrybinį palikimą, bet ir reprezentuojančia šiuolaikinę mūsų ir kitų šalių dailę, muziką.
Įvadas:
Antanas Gudaitis – vienas aktyviausių ketvirtojo dešimtmečio lietuvių tapytojų, pasireiškęs monumentaliosios dekoratyvinės dailės, grafikos ir scenografijos srityje. Jo tapyboje išryškėję tipingi lietuvių tapybos bruožai, savitas nacionalinis stilius.
Antano Gudaičio gyvenimas ir kūryba glaudžiai susiję su Šiauliais.
Lietuvių koloristinės dailės klasikui, tapytojui profesoriui Antanui Gudaičiui šįmet būtų sukakę 100 metų. todėl mus labiausiai domins jo garbei eksponuojamos parodos.
Antanas Gudaitis
A. Gudaitis gimė 1904 m. liepos 29 d. Šiauliuose. 1922–1926 m. mokėsi Šiaulių mokytojų seminarijoje. 1926 m. Kaune įstojo į Lietuvos universiteto Humanitarinių mokslų fakultetą ir Meno mokyklos bendrojo skyriaus antrą kursą – mat seminarijoje jau buvo gavęs pradinių dailės žinių. 1929 m. dėl dalyvavimo mokinių streike iš Kauno meno mokyklos buvo pašalintas. Kelis mėnesius lankęs Justino Vienožinskio studiją, tų pačių metų rudenį išvyko į Paryžių lavinti piešimo ir tapybos įgūdžių.
Paryžiuje dailininkas trumpai lankė privačią Juliano akademiją, epizodiškai mokėsi pas prancūzų tapytoją André Lhote’ą bei rusų emigrantę...
Šį darbą sudaro 3659 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!